ye-logo.v1.2

Обрізати песику вуха відтепер заборонено

Суспільство 10038
з архіву редакції
Хотілося б, щоб у нашому місті ставлення до тварин змінилося на краще.. Фото: з архіву редакції

як і відрізати хвости та викидати на вулицю

 Минулого місяця, після майже півторагодинної дискусії, Верховна Рада прийняла законопроект «Про ратифікацію Європейської конвенції про захист домашніх тварин».
Документ спрямований на захист домашніх тварин та гуманне поводження з ними.
Так законопроект містить деякі обмеження, наприклад, забороняє продавати тварин особам молодше 16 років без згоди батьків або осіб, які опікуються дітьми. Також регулюються умови торгівлі, комерційного розведення та утримання тварин, діяльність притулків для них, здійснення хірургічних операцій (відтепер забороняється обрізати тваринам вуха, хвости позбавляти їх голосу методом операцій), а також випадки можливості усипляння тварин («присипляти» хвостатих може лише ветеринарний лікар).
У випадку, якщо необхідний вилов домашніх тварин, він повинен проводитися з заподіянням їм мінімальних фізичних страждань. Якщо кількість безпритульних тварин становить проблему для країни, їх зменшення проводиться виключно способом, який не викликає болю, страждання або приниження.
Крім того, країни, що приєдналися до конвенції, повинні провести ідентифікацію домашніх собак і кішок та ведення реєстру тварин, куди вноситимуться прізвища та адресами їхніх власників. Оскільки без чіпування, обліку та статистики закон не діятиме, вважають захисники тварин. Для цього в Україні буде створено спеціальний орган, який займеться питаннями утримання тварин.
На цей момент до конвенції приєдналися 22 країни з Ради Європи, з них 18 - є країнами Європейського Союзу.
На думку голови громадської організації захисту тварин «Врятуй життя» Олени Голубничої, прийняття Конвенції - це безперечний крок вперед, що наблизить Україну до європейського суспільства. «Головне, що згідно з Конвенцєю визнаються права тварини, - каже Олена Голубнича. - Це дуже важливо, тому що в головах багатьох українців, на жаль, засіла така думка, що тварина - це іграшка, яка потрібна, поки гарна та здорова. Якщо ж вона чимось не влаштовує, її можна викинути, як непотріб, на смітник. У Конвенції ж чітко визначено, що цього робити не можна.
Хотілося б вірити, що конвенція буде діяти не лише на папері. І що в нашому місті щось зміниться в кращий бік у ставленні до тварин. Поки що ми всі на це сподіваємось, а от чи буде так - покаже час».
Щодо обрізання хвостів та вух домашнім улюбленцям, то лікар ветеринарної медицини Хмельницької міської ветеринарної лікарні Василь Вовк стверджує, що це звичайна людська примха, і без такої «краси» тварина спокійно може обійтися. Крім того біль, який вона відчуває в післяопераційний період, не вартий цих модних забаганок.
«Єдине турбує, - каже Василь Васильович, - що заборонятиметься відрізати прибулі пальці. Але це ми робимо за медичним показанням, оскільки кігті на них не стираються, а вростають, причиняючи тварині біль та незручності».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую