ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Під Хмельницьким запрацює сміттєпереробний комплекс

Суспільство 3573
Чи зазеленіє трава на місці сміттєзвалища? Покаже час.
Чи зазеленіє трава на місці сміттєзвалища? Покаже час.. Фото: з архіву редакції

Жителі Олешина уже дали добро на будівництво підприємства

Збудувати перший у Хмельницькій області та один із найсучасніших сміттєпереробних комплексів в Європі взялося товариство з обмеженою відповідальністю «Фрістайл ЛТД». Першу цеглину планують закласти уже весною, а запрацювати завод повинен у 2015 році. Принаймні так планують у ТОВ. А поки керівники підприємства заручилися підтримкою районної влади та мешканців Олешина.
Під час громадського обговорення в олешинському Будинку культури люди з пересторогою поставилися до того, що на додачу до сміттєзвалища їм під носа ще й завод підсунуть. Проте під час голосування лише п'ятеро проголосували проти такої ініціативи, ще один утримався, а 119 сказали «так».
Як запевнив очільник ТОВ «Фрістайл ЛТД» Петро Крикун, від будівництва сміттєпереробного заводу виграють усі: і місцеві жителі, і сільська рада, і, звісно, що сама компанія.
«На інфраструктуру села буде виділено півтора мільйона гривень. Ми на себе беремо зобов'язання і надалі допомагати дитячому садочку, школі, ремонтувати дороги та навіть безкоштовно вивозити сміття. Також сміттєпереробний комплекс забезпечить 150 робочих місць, і перевагу ми віддаватимемо жителям Олешина, Іванковець та інших населених пунктів, які входять до цієї сільської ради. До того ж, реєструватимемося в Олешині і, відповідно, податки сплачуватимемо сюди», - запевняє директор ТОВ «Фрістайл ЛТД» Петро Крикун.
Будівництво сміттєпереробного комплексу обійдеться у 42 мільйони євро. Кошти у кредит на двадцять років надасть американська фінансова компанія, от тільки яка саме невідомо.
За планом, завод працюватиме за італійськими технологіями. Сміттєпереробні підприємства такого типу є у Венеції, Мілані та Гданську і є закритого типу, тобто в атмосферу чи у землю викидів не буде.
«Ніякі хімічні процеси на заводі не відбуватимуться, також нічого не спалюватимемо. Тут буде сортуватися сміття, подрібнюватиметься на фракції та відправлятиметься замовнику. Завод розміститься біля звалища, тому плануємо переробляти відходи і звідти. Хочемо по максимуму забрати звідти сміття, щоб потім засипати землею, засіяти травою, аби люди взагалі забули, що воно там колись було. У рік перероблятимемо 150 тисяч тонн відходів: пластик, дерево, шини, харчові відходи, електроприлади тощо. Завод працюватиме цілодобово у три зміни», - розповідає головний інженер ТОВ «Фрістайл ЛТД» Петро Храпач.
Опрацьовуватиме завод відходи з Хмельницького та найближчих районів. Розпочнуть же його зводити уже навесні 2014 і через рік, на початку 2015 року, сміттєпереробний комплекс прийме першу партію «сировини».

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую