ye-logo.v1.2
26 Листопада, 2020

Хмельничани вшанували пам'ять Якова Гальчевського

Суспільство 2339

Під час вечора пам'яті українського патріота двом подолянам вручили премію.

Військовий та громадський діяч часів УНР, активний учасник повстанського руху в Україні, публіцист Яків Гальчевський народився на Поділлі у 1894 році.
“Гальчевський — важлива постать в українській історії, він був останнім командувачем повстанських сил на Правобережній України, з ним закінчується організований збройний опір більшовикам, - розповідає голова Подільського товариства ім. Я. Гальчевського Богдан Теленько. - У жовтні патріотична громадськість Хмельниччини, Вінниччини, та й всієї України відзначатиме 120-річчя від дня його народження. А зараз ми вшановуємо пам'ять українського патріота (загинув Гальчевський 21 березня 1943 року на Холмщині (Польща) у бою з Армією Крайовою — прим. авт.)”.


Під час вечора пам'яті обговорили актуальність ідей Гальчевського, виступили місцеві барди, громадські діячі. Двом подолянам вручили премію ім. Я. Гальчевського: літератору Петру Карасю за трилогію “Серце мусить боліти” і патріотичну поезію та історику Валентині Парандій за наукове дослідження на тему “Державний центр УНР в екзилі (вигнанні)”.
Крім того, що Яків Гальчевський був професійним військовим, він має вагомі здобутки і в публіцистиці. Він автор книг “Проти червоних окупантів” та “З воєнного нотатника”, а також досі неопублікованої історіософічної праці про проблеми української нації. Дві перші книги уже виданні товариством, на черзі — друк рукопису.
Також заплановано провести науково-практичну конференцію на базі МАУПу та інші заходи.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую