ye-logo.v1.2

Влаштувався на роботу - “попав” на гроші

Суспільство 7585
evrstroy.ru
Фото: evrstroy.ru

Підписання угоди з роботодавцем не гарантує заробітку У Хмельницькому пропонують надомну робота за гроші

 Кожний мріє про роботу, яка приноситиме високий дохід та не вимагатиме докладання значних зусиль. Комфортабельний офіс, помічник, який приносить каву, короткий робочий день — заманлива перспектива? У Хмельницькому ж роботодавці пішли ще далі — обіцяють заробітну плату, що у чотири рази перевищує мінімальну, на додачу ще й з дому не потрібно виходити. Сидиш собі перед телевізором та заробляєш тисячі гривень.
Комплектування ґудзиків, маркерів, дисків, олівців, м'ячиків, наборів для манікюру, вирізання марок, збирання біжутерії, прасування білизни і все це можна роботи вдома. Подібними оголошеннями рясніють шпальти газет. За таку нехитру роботу обіцяють близько однієї тисячі гривень на тиждень. Чотири тижні, і за місяць назбирується чималенька сума. Погодьтеся, у Хмельницькому знайти іншу роботу з такою заробітною платою, та ще й без вимог до освіти й навичок неможливо.
Обіцяні тисячі
Спробувати щастя у такому бізнесі вирішив і “Проскурівський телеграф”, адже зайві чотири тисячі гривень на місяць нікому зайвими не стануть. Взявши до рук газету з оголошенням, помітив, що подібну роботу вдома пропонують за трьома різними мобільними телефонами, але, як з'ясувалося згодом, всі ці контакти - до одного офісу.
“Робота вдома, - одразу відповіла дівчина на іншому кінці дроту. - Так, ми пропонуємо роботу з комплектування товару вдома. Візьміть з собою паспорт, 400 гривень застави та до 15-ї години зайдіть до нас за адресою Подільська, 3а. Тут ми усе розповімо та укладемо з вами угоду.”
Одразу насторожило те, що ще не встиг заробити грошей, як тобі уже кажуть про якісь видатки. В голові промайнуло “лохотрон”, хоча співрозмовниця й запевнила, що кошти повернуть після виконання першого ж замовлення. Та й майбутні “золоті гори” вартують цього.
Офіс, в якому розмістилася організація, до речі, її назву так і не вдалося дізнатися під час телефонної розмови, виглядав бідно — два столи у кімнаті, чотири мобільні телефони та папірці, жодного, бодай ноутбуку, у роботодавців не було.
“Надомної роботи близько двадцяти видів. Усе везеться з Києва. Центральний склад там. Виробники Польща, Росія, Україна. Вам додому привозять певний вид товару, який ви самі обираєте. Протягом тижня ви виконуєте роботу, до вас приїжджає кур'єр та розраховується, - запевняє дівчина. - Оплата різна, в залежності від виду роботи. До прикладу, за комплектування олівців або фломастерів 1200 гривень на тиждень. Якщо ви не встигли виконати весь об'єм роботи, то отримуєте за фактом — скільки зробили, стільки й отримали, решту у вас забирають та віддають нову партію. Також вам дадуть DVD-диск з поясненнями, де ви можете дізнатися про усі види надомної роботи.”
Виявляється, аби дізнатися який обсяг роботи ви зробили, її важать. Опісля кур'єр оплачує вашу працю та повертає 400 гривень застави.
“З вами укладається угода зі всіма нашими даними: з юридичною та фактичною адресами, індексом, свідоцтвом, усіма даними нашого директора, - перерахувала працівниця офісу. - Ми працюємо під заставу. Вона всіх, хто вперше до нас приходить, бентежить. Але, коли ми працювали без неї, то були такі випадки, що привозили продукцію, а людина відмовлялася. І виходить, ми зазнаємо збитків за доставку і товар.”
У самій угоді прописано, що вам надали інформаційно-консультаційні послуги. Про те, що ви є працівником фірми, там і мови нема. Переконати ж потенційного роботодавця у тому, що я добросовісний працівник і “кидати” їх не збираюся, так і не вдалося. Натомість інша працівниця офісу нервово повідомила: “Такі наші умови. Якщо вам щось не подобається, вас тут ніхто не тримає. Це вам потрібна робота, не нам.”
Після таких слів ані хвилини не хотілося залишатися в офісі фірми, не кажучи уже про те, щоб ризикувати своїми грошима. Мені ж вдалося поспілкуватися із чоловіком, дружина якого захотіла досягнути успіху у такому бізнесі.
Гіркий досвід хмельничан
“Моя дружина перебуває у декреті, прочитала оголошення про таку роботу і вирішила спробувати. Додатковий заробіток для нас актуальний, тим більше, якщо щодня вдома і нікуди не треба виходити. Я, як і вимагалося, залишив заставу у 400 гривень та уклав угоду, - ділиться досвідом Олег Гончарук, якому, все ж таки, вдалося повернути свої гроші. - Молода дівчина Олександра сказала, що продукцію привезуть на наступний день — це і стало її помилкою, адже іншим вони кажуть, що кур'єр приїде через п'ять-сім днів.”
Олегу сказали, що він повинен прийняти продукцію, адже саме з ним уклали угоду. І він весь наступний день просидів вдома. Але нікого не дочекався. Коли ж приїхав з'ясувати стосунки на офіс, молодиці почали вигадувати всякі небилиці.
“Спершу казали, що це я щось наплутав, запевнили, що продукцію потрібно очікувати пізніше. Тоді у мене виникли підозри і недаремно. Виявляється, договір діє лише протягом двох днів, а продукцію вони обіцяють через п'ять-сім. Мені пощастило, що я одразу до них приїхав, бо залишився б без грошей, - запевняє Олег Гончарук. - Термін дії угоди закінчився би і я нікому нічого не довів би. Я почав вимагати повернення грошей. Старша працівниця офісу почала комусь телефонувати. Я пригрозив міліцією і після словесної перепалки мені повернули 200 гривень. А наступного дня - решту застави”.
Міліція безсила
Випадок Олега повчальний тим, що він одразу звернувся до фірми і не відкладав справу у довгий ящик. Тому історія закінчилася, якщо можна так сказати, “хеппі ендом”.
“До нас часто звертаються із подібними скаргами, проте у більшості випадків потерпілим важко чимось допомогти, - каже помічник начальника Хмельницького міського відділу міліції із зв'язків з громадськістю Аліна Арнаут. - Це цивільно-правові відносини і їх потрібно вирішувати через суд. З першого погляду, це схоже на шахрайство, але подібні фірми укладають із людьми такі угоди, до яких просто “не підкопаєшся”. Потерпілі ж, нічого не читаючи, ставлять свій підпис. Тому міліція радить: перед тим, як щось підписувати, уважно прочитайте. До того ж, часто там, де просять гроші наперед, уже щось “нечисто”.

Думка експерта
Адвокат Андрій Сорокопуд:

“Уважно читайте документи, які підписуєте”

“Прийняття на роботу працівника не вимагає попередньої сплати будь-яких коштів. Це суперечить трудовому законодавству. Якщо людина потрапила у цю систему — це чистої води шахрайство. Потрібно звертатися у міліцію із заявою про вчинення стосовно особи кримінального правопорушення. Коли ж укладається угода, то це виходить з площини трудового законодавства і переходить у цивільно-правові відносини. Тут потрібно уважно читати угоду. Якщо робота пов'язана із матеріальними цінностями, то законодавством передбачений механізм покладення на працівника матеріальної відповідальності. Людина підписує угоду про повну матеріальну відповідальність за майно, яке їй ввірене. Роботодавець може таким чином перестрахуватися, але договором, а не якоюсь певною сумою грошей. Те, що вам обіцяють — це одне, в судді ж доказом буде угода і те, що там прописано, а не ваша з роботодавцем розмова.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую