Гаряча тема:
- Війна
На Хмельниччині є резерв для розміщення понад двох тисяч переселенців з зони АТО
У Хмельницькій області (станом на 28 липня) перебуває 1248 переселенців, із них 496 із Криму та 752 з зони проведення АТО.
Переважно це діти і жінки, значно менше чоловіків та літніх людей.
За словами керівника регіонального штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення АТО, Віктора Кривого, більшість з них поселено у приватні будинки у сільській місцевості (1190 осіб), частина – у гуртожитках (56 осіб). Найбільше переселенців прийняли міста Хмельницький та Кам‘янець-Подільський, Дунаєвецький, Теофіпольський та Славутський райони.
«В області створено реєстр усіх об‘єктів, придатних для розміщення переселенців. Зараз їх є 203, переважно у сільській місцевості. Це резерв для розміщення ще 2043 осіб, - розповідає Віктор Кривий. – Кожен, хто потребує поселення чи іншої допомоги, може звертатися за телефоном 101. Ми розглядаємо кожну конкретну ситуацію, звертаємо увагу на чисельність родини, соціальний статус, освіту та інші фактори, і тоді надаємо помешкання».
Крім розміщення, переселенці мають змогу працевлаштуватися чи стати на облік у центр зайнятості. Так, уже статус безробітних отримало 74 особи, працевлаштовано – 14, переважно продавцями чи на сезонні сільськогосподарські роботи.
За словами начальника Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) України у Хмельницькій області Бориса Болібруха, такий невеликий відсоток працевлаштування викликаний двома причинами. По-перше, приїздять переважно жінки з дітьми, за якими потрібно доглядати, по-друге, люди планують повертатися додому.
«У нас є 16 багатодітних родин, троє немовлят, що народилися вже тут, і поставлено на облік 10 вагітних жінок», - розповідає Борис Болібрух.
Якщо переселенці із зони АТО планують повертатися додому, то кримчани залишають домівки ще активніше.
«Зараз ми маємо другу хвилю мігрантів з Криму, тому просимо усіх хмельничан та мешканців області, які мають можливість прийняти людей, повідомляти про це», - каже керівник штабу, що опікується переселенцями, Віктор Кривий.
Нагадаємо, що регіональний штаб з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення АТО, у Хмельницькій області було створено близько місяця тому. Крім працівників МНС у нього увійшли представники освіти, медицини, соцзахисту, волонтери та громадські діячі.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: