ye-logo.v1.2

На Хмельниччині є резерв для розміщення понад двох тисяч переселенців з зони АТО

Суспільство 3630

У Хмельницькій області (станом на 28 липня) перебуває 1248 переселенців, із них 496 із Криму та 752 з зони проведення АТО.

 Переважно це діти і жінки, значно менше чоловіків та літніх людей.
За словами керівника регіонального штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення АТО, Віктора Кривого, більшість з них поселено у приватні будинки у сільській місцевості (1190 осіб), частина – у гуртожитках (56 осіб). Найбільше переселенців прийняли міста Хмельницький та Кам‘янець-Подільський, Дунаєвецький, Теофіпольський та Славутський райони.
«В області створено реєстр усіх об‘єктів, придатних для розміщення переселенців. Зараз їх є 203, переважно у сільській місцевості. Це резерв для розміщення ще 2043 осіб, - розповідає Віктор Кривий. – Кожен, хто потребує поселення чи іншої допомоги, може звертатися за телефоном 101. Ми розглядаємо кожну конкретну ситуацію, звертаємо увагу на чисельність родини, соціальний статус, освіту та інші фактори, і тоді надаємо помешкання».
Крім розміщення, переселенці мають змогу працевлаштуватися чи стати на облік у центр зайнятості. Так, уже статус безробітних отримало 74 особи, працевлаштовано – 14, переважно продавцями чи на сезонні сільськогосподарські роботи.
За словами начальника Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) України у Хмельницькій області Бориса Болібруха, такий невеликий відсоток працевлаштування викликаний двома причинами. По-перше, приїздять переважно жінки з дітьми, за якими потрібно доглядати, по-друге, люди планують повертатися додому.
«У нас є 16 багатодітних родин, троє немовлят, що народилися вже тут, і поставлено на облік 10 вагітних жінок», - розповідає Борис Болібрух.
Якщо переселенці із зони АТО планують повертатися додому, то кримчани залишають домівки ще активніше.
«Зараз ми маємо другу хвилю мігрантів з Криму, тому просимо усіх хмельничан та мешканців області, які мають можливість прийняти людей, повідомляти про це», - каже керівник штабу, що опікується переселенцями, Віктор Кривий.
Нагадаємо, що регіональний штаб з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення АТО, у Хмельницькій області було створено близько місяця тому. Крім працівників МНС у нього увійшли представники освіти, медицини, соцзахисту, волонтери та громадські діячі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую