ye-logo.v1.2
27 Листопада, 2020

Гроші під ногами: збираємо каштани

Суспільство 18843 1
Фото: Дмитро СКРИПНИК

На звичайних плодах каштанів хмельничани можуть непогано заробити. Головне — знати, куди нести.

У Хмельницькому приймають плоди кінського каштану. Тобто того, що росте в місцевих парках і ледь не під кожним будинком. Ціна коливається від гривні майже до трьох. Таким заробітком не гребують ні діти, ні пенсіонери.
«Що каштани приймають за гроші, випадково почула на роботі. Вирішила, що це чудова нагода для додаткового доходу. Казали заготівельники, що плоди, які їм приносять люди, потім відправляють на Київ. Що з ними робитимуть там, не кажуть. Я вже здала каштанів десь гривень на 400», — каже жителька Хмельницького Ольга Миколаївна.
Як каже жінка, спочатку приймали по 1,50 грн. за кілограм, вже беруть по 1,80 грн. Пункт прийому — на ринку біля Кам’янецького переїзду.


Також чимало оголошень про купівлю плодів кінського каштану є і в Інтернеті. За номером телефону з оголошення відповідає пан Юрій. Для чого потрібні плоди каштану, не зізнається. Каже тільки, що приймає каштани по 2,80 грн. у селі Лісові Гринівці за Хмельницьким. Ще з місяць їх можна туди привозити. Віктор Іванович — заготівельник з Тернополя, буває і в Хмельницькому. Каже, що приймає каштани по гривні за кілограм.


«Я бачила багато охочих заробити на тому, що «валяється» під ногами. Це і молоді дівчата з хлопцями, і старенькі дідусі з бабусями, також діти. Я назбирала десь з десять кілограмів, поки гуляла з дитиною. Сама не здавала, віддала мамі. Вона теж так заробляє», — розповідає хмельничанка Юлія Возна.


За попередніми даними, хмельницькі заготівельники здають каштани фармацевтичним компаніям, адже це лікарська сировина, яка має широкий спектр застосування. Із них виготовляють різні мазі та гелі, краплі.


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую