ye-logo.v1.2
30 Листопада, 2020

Купіль на Водохреще: дощ і черга хмельничанам не завада

Суспільство 3202

На водосховищі у Дубовому віддають шану традиціям, стрибаючи в ополонку.

Цьогоріч на Водохреще спробувати на собі цілющу силу води вирішило чимало хмельничан. І хоча через ремонт набережної міська влада організовує купіль не у Південному Бузі, як зазвичай, а на водосховищі у мікрорайоні Дубове, охочих стрибнути в ополонку від ранку стає все більше. Попри рясний дощ люди не втікають, а навпаки терпляче чекають своєї черги зануритись у хрещенську воду. На березі зібралося близько двохсот осіб, переодягаються і в наметі у рятувальників, і просто на березі, - щоб було швидше.
“Цього року на Водохреще збираюся пірнати в ополонку вже учетверте. Це особливий день, мені подобається така традиція — купатися. Ось перевдягнувся, та хвилин 15 вже у черзі стою. Ми з хлопцями, мабуть, 50-ті”, - розповідає 20-річний Сергій Бойко.

Пірнають в ополонку молоді і літні люди, хлопці і дівчата, проте чоловіків більше. Дехто приходить з дітьми. На березі сміх і гамір. Щоб не змерзнути, очікуючи на купіль, люди пританцьовують.

“Купаюся взимку більше десяти років. Коли занурилась вперше, було 25 градусів морозу, сподобалось, відтоді регулярно купалася, а цього року лише на Водохреще. Я тоді навіть схудла, і вже давно не хворію. Особливо не готуюся до купелі, хіба що потрібно налаштуватись морально. Коли виходиш з води, зовсім не холодно, тіло парує. І таке відчуття, наче крила виростають”, - ділиться враженнями 55-річна хмельничанка Світлана.

Ще відучора біля водойми чергують рятувальники. Кажуть, будуть тут, поки всі охочі не скупаються.
“Зранку лід був товщиною у 10-15 см, але зараз вода піднімається, пішли тріщини. Погодні умови не сприяють проведенню свята, але ми робимо все від нас залежне, щоб купання було безпечним. Ніяких надзвичайних ситуацій чи травм, на щастя, не було. У нас в наметі можна погрітися, переодягнутися і попити теплого чаю”, - пояснює начальник водолазної служби майор служби цивільного захисту Олександр Бучастий.
Хмельничан до водойми возить безкоштовний автобус, щоправда, лише до пожежного депо. Водій запевняє, людей перевіз вже багато, але те, що всі вони купалися, сумнівається.

 

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую