Гаряча тема:
- Війна
Хмельничани проїхали дорогою життя до Старобільська
Цей районний центр на Луганщині віднедавна став містом-побратимом обласного центру
Минулого тижня у Старобільську на спільній сесії міської та районної рад (участь в якій взяла делегація Хмельницької міської ради) було підписано угоду про партнерство між містом Хмельницький та райцентром, який нині перебуває у прифронтовій зоні АТО, повідомляє сайт Хмельницької міської ради. Саме у Старобільськ та сусідній Сєвєродонецьк, зважаючи на ситуацію на Сході України, перемістилося чимало обласних установ Луганської області (зокрема, Луганський національний університет ім. Т. Шевченка).
Те, що хмельничани приїхали у прифронтову зону, було зрозуміло одразу, щойно на автотрасі на Харківщині з’явилися перші блокпости. А відрізок дороги між містами Сватове та Старобільськ виявився для водіїв бусу, навантаженого гуманітарною допомогою, найважчим. На півночі Луганщини цю трасу називають «дорогою життя» і хвилюються від можливої загрози прориву ворога на блокпостах № 29 і 31 – це біля села Оріховка, на рубежі річки Сіверський Донець, що досі відіграє велику стримуючу роль у стриманні сил російський окупантів та їх найманців.
Старобільськ теж пережив «чорний» період, коли сепаратисти пробували провести тут так званий референдум по визнанню ЛНР і навіть вивішували свій прапор над райдержадміністрацією. Провисів він три дні, але місцева громада та її керівники не піддалися на провокації і втримати ситуацію в місті та районі.
Зустрічали хмельницьку делегацію Ірина Веригіна, яка раніше виконувала обов’язки голови Луганської облдержадміністрації, та її колега – заступник голови райдержадміністрації Олександр Калінін. Саме Ірині Костянтинівні та депутату Валерію Лескову належала ініціатива поріднення міст, а вже виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський прийняв рішення надати цим зв’язкам офіційного значення, на доказ чого скріпив угоду про поріднення наших міст своїм підписом та печаткою.
Ірина Веригіна є одним із засновників благодійного фонду «Майбутнє Луганщини», через який представники делегації передали допомогу хмельничан старобільській громаді, переселенцям та військовим. Власне, віднині допомога прифронтовому Старобільську стане пріоритетною у тій допомозі, яку мешканці Хмельницького здійснюють в зоні АТО.
Старобільськ – місто історичних загадок та контрастів. Його не можна назвати суцільно російськомовним, адже, до прикладу, районна газета «Вісник Старобільщини» виходить українською мовою. Історія міста – також цікава тим, що саме тут, на краю Дикого Поля та Дону гартувалася козацька вольниця, саме тут у 1708 році вибухнуло козацько-селянське повстання під проводам отамана Кіндрата Булавіна, якого підтримала частина запорізьких козаків.
А ще у місті існує своєрідний культ персонажів роману «12 стільців» Ільфа та Петрова, які писали свій Старгород зі Старобільська. Тому у центрі міста можна побачити бронзове зображення Кіси Вороб’янінова (який нагадує актора Сергія Філіппова), а трохи далі, у сквері, Остапа Бендера з хлопчиком, який просить у нього гроші.
Довідка: Старобільськ (до 1933 року – Старобільське) – місто у Слобідській Україні, районний центр Луганської області. Розташований на півдні Середньоруської височини, на лівому березі річки Айдар. Засноване на території Острогозького полку Слобідської України.
Наразі у Хмельницького більше десятка поріднених міст у різних країнах світу. Першим містом-побратимом стало місто Модесто (США), з яким угода про поріднення була підписана у 1987 році. Далі партнерські стосунки було встановлено з містами Сілістра (Болгарія), Бор (Сербія), Белць (Молдова), Чеханов (Польща), Крамфорс (Швеція), Шицяджуань (Китай), Іваново та Твер (Росія), Акваскальєнтес (Мексика), Шяуляй (Литва), Манісес (Іспанія), Кармель (Ізраїль).
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: