ye-logo.v1.2
29 Листопада, 2020

У Хмельницькому курсанти-прикордонники врятували десятки життів

Суспільство 2585

Випускники Національної академії Держприкордонслужби проводили навчання: перевозили поранених, накладали джгути і ставили крапельниці. І все це — в умовах, наближених до бойових.

На базі Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького тривають курси підготовки з надання медичної допомоги в екстремальних ситуаціях. Сьогодні, 11 лютого, курсанти на полігоні відпрацьовували навички, як зупиняти кровотечу, розблоковувати дихальні шляхи, рятувати від пневмотораксу і евакуйовувати постраждалих. При цьому умови максимально наблизили до бойових: були вибухи, постріли, кров і зойки потерпілих. Інструктори кажуть, найголовніше в бою не надати лікарську допомогу, а зробити все, щоб доставити пораненого в лікарню живим.
“Це триденний тренінг, який ми проводимо для випускників усіх військових закладів України за сприяння Світового Конгресу Українців. Першого дня даємо теорію, другий день — уже практика, а на третій — ось таке відпрацювання знань, своєрідна симуляція реальних умов, - розповідає старший інструктор Сергій Рижков. - Ми використовуємо досвід усіх країн, які брали участь у бойових діях. Вчимо користуватись джутами, бинтами. Насправді тут немає медицини, лише алгоритм дій, як доставити людину живою до лікаря”.

Кожен курсант, задіяний у навчанні, зміг взяти на себе різні ролі: рятувальника, пораненого, медика чи бійця, який прикривав евакуацію. Інструктори, сертифіковані НАТО, стежили за роботою прикордонників, а потім вказували на помилки. Для першого разу, кажуть, впорались непогано, і врятували б десятки життів.

“Сьогодні курсанти надають домедичну допомогу потерпілим під час бойових дій. Після поранення потрібно у перші ж хвилини зорієнтуватись і надати елементарну допомогу. Наприклад, накласти джгут, припинити критичну кровотечу, переконатись, що людина дихає і доправити її до лікувального закладу, - пояснює начальник навчального відділу академії Сергій Псьол.

За його словами, всі курсанти знають, що таке долікарська допомога, проте в такому обсязі навчання в академії не проводились, хоча й вивчали медицину катастроф, дії під час ДТП чи поранень.

“Завдяки цим заняттям я зрозумів, що робити в екстремальній ситуації, якщо є поранені. Потрібно перевірити, де в людини кровотеча, накласти джгут, далі дізнатись, чи вільні дихальні шляхи, як взагалі вона дихає. Якщо ж немає пульсу, треба ставити крапельницю. Загалом, інструктори дали достатньо інформації, щоб врятувати комусь життя”, - переконаний випускник академії Антон Степаненко.

Після таких навчань три з половиною тисячі молодих офіцерів, а саме стільки випускників військових закладів буде цього року, отримають навички надання долікарської допомоги за стандартами НАТО. Такий курс бійця-рятувальника дозволить їм навчати інших військових, а це - ще більше врятованих життів.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую