ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельничанам компенсують витрати на утеплення будинків

Суспільство 4806

ОСББ можуть скористатися і міською, і державною програмою компенсації частини витрат на утеплення житла.

Як розповіли у міській раді, хмельничани можуть отримати частину коштів, потрачених на утеплення їхніх осель. Відповідно до постанови Кабміну від 8 квітня 2015 року (постанова № 231), мешканці приватних будинків і квартир, отримуючи кредит на купівлю матеріалів для утеплення покрівлі, вікон, стін і лічильників теплової енергії, можуть розраховувати на 30%-компенсацію позики від держави. Для ОСББ держава буде компенсувати 40% від вартості матеріалів. Мешканцям Хмельницького хочуть допомогти заощадити більше: на сесії міської ради 15 липня розглядатимуть рішення про відшкодування відсотків на сплату кредитів, отриманих на утеплення житлових приміщень.

«Коли ОСББ бере кредит на утеплення, вартість матеріалів повертатиме держава, а міська рада - відсотки по кредитах. У середньому ставка 25%. Державну програму ми затвердили, виносимо на розгляд сесії міської ради», - пояснює начальник міського управління житлово-комунального господарства Віктор Чапайда.

У виконанні завдань урядової програми з енергозбереження, визначених постановою Кабміну, задіяно три державні банки: Ощадбанк України, «Укргазбанк» та «Укрексімбанк». За словами завідувача відділом енергозбереження та інвестиційної політики Наталії Плеканець, держава лише відшкодовує витрати на матеріали, а міський бюджет компенсує відсотки кредиту.

«Мова не лише про утеплення будинків, а й про всі заходи, які розуміємо під поняттям енергоефективності, тобто модернізація, реконструкція теплових і каналізаційних мереж тощо, - каже Наталія Плеканець. - Міський бюджет візьме на себе допомогу щодо відшкодування відсоткових ставок».

Мешканці Хмельницького не дуже вірять у таку програму. Аби утеплитися за міський чи державний кошт, необхідно виготовити проект, кошторисну документацію та провести експертизу, які по-перше, недешеві, а по-друге, - доволі тривалі в часі.

Утеплення частини будинку чи під`їзду - неефективне.

«Безперечно утеплювати будинки треба, від даху до цоколя, а не поквартирно чи по одному поверху. Це неефективно. Чи пристанемо ми на програму, вирішуватимуть мешканці будинку на зборах. Думаю, ми будемо утеплювати», - говорить керівник ОСББ Юрій Залозовський.

Нагадаємо, у Хмельницькому вже є програма співфінансування робіт з капітального ремонту фасадів, дахів багатоквартирних житлових будинків з їх утепленням, яка була затверджена ще рішенням 25-ї сесії Хмельницької міської ради №17 від 12.06.2013 року. У ній прописано партнерство влади й громади щодо термомодернізації на умовах 50% на 50%.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую