ye-logo.v1.2

На Хмельниччині через мобілізацію чоловіки бояться реєструватися у центрах зайнятості

Суспільство 2760
Андрій Кашуба розповів, як реформуватимуть Державну службу зайнятості
Андрій Кашуба розповів, як реформуватимуть Державну службу зайнятості. Фото: автора

Основна проблема хмельницької служби зайнятості — недостатня кількість вакансій від роботодавців.

Сьогодні, 15 липня, до Хмельницького приїхав голова Державної служби зайнятості Центрального апарату Ярослав Кашуба. Під час зустрічі посадовець розповів про ситуацію, що склалася на українському ринку праці та про майбутню реформу Державної служби зайнятості.

За словами Ярослава Кашуби, служба зайнятості втратила довіру у роботодавців і немає позитивного іміджу у безробітних. Працівники служби механічно виконують свої завдання, а люди сприймають центр зайнятості як виплатний фонд по безробіттю. “Треба змінити ставлення працівників, роботодавців, безробітних і загалом суспільства до центру зайнятості та показати, що ми не виплатний фонд, - говорить голова Державної служби зайнятості. - Ми плануємо здійснити реформу державної служби зайнятості. Вже є підготовлений законопроект на основі вивченого міжнародного досвіду. Сподіваюся, що з 2016 року в Україні буде створене національне агентство зайнятості”.

За статистикою, в Україні на сьогодні 1,8 мільйона працездатного населення безробітні. Найбільше серед безробітних — молоді люди віком від 15 до 24 років (23%). Крім цього, кожен четвертий працівник працює у тіньовій економіці.

До національного агенства зайнятості звертатимуться беробітні, студенти, пенсіонери та люди, які хочуть здобути додаткові уміння

Щоб змінити ситуацію, що склалася, Ярослав Кашуба розповів, як треба реформувати структуру служби зайнятості та чого перш за торкнуться нововведення. “Наші освітні заклади готують не тих спеціалістів, які сьогодні затребувані на ринку праці. У них просто немає інформації про те, яких фахівців сьогодні потрібно роботодавцям. В Україні детальний прогноз ринку праці здійснюють раз на п'ять років і один раз на рік загальний, - зазначає гість з Києва. - До прикладу, у Швеції детальний прогноз ринку праці роблять двічі на рік. Відповідно люди завжди знають, які професії будуть затребувані через півроку”.

Також у майбутньому національному агентстві зайнятості діятиме Центр підтвердження кваліфікації, де люди зможуть протягом кількох місяців отримати необхідні дипломи. “Часто трапляється, що людина має професійні навички, але вона не закінчувала навчального закладу за потрібною спеціальністю. У свою чергу роботодавець хоче мати підтвердження професійних умінь, - каже Ярослав Миколайович. - Ми ж плануємо створити центри, де людина протягом короткого часу зможе підтвердити свої навички. Іспити прийматимуть безпосередньо самі роботодавці відповідно до вимог, і лише після успішної здачі екзаменів вони отримуватимуть диплом”.

Також Ярослав Кашуба під час зустрічі з головою Хмельницької ОДА Михайлом Загородним, представниками хмельницьких центрів зайнятості та підприємцями Хмельниччини розповів, як реформа торкнеться вирішення проблеми працевлаштування молоді.

“Основна проблема молоді при працевлаштуванні — відсутність досвіду. Ми хочемо започаткувати практику: коли людина йде на своє перше робоче місце, держава за нього виплачує роботодавцю певну суму грошей. Так підприємці швидше будуть брати на роботу молодь, - зазначає посадовець.

Почати реформу служби зайнятості планують з початку наступного року

За словами Ярослава Кашуби, хмельницька служба зайнятості 12-та у рейтингу серед 25 регіонів України. “Основна ваша проблема — недостатня кількість вакансій, які могли б запропонувати роботодавці. Проте варто відзначити, що вакансії, які все ж подали до центру підприємці, заповнені на 90%, - додає він. - Також останнім часом на Хмельниччині багато людей зналося з обліку. Припускаю, що причиною є мобілізація. Чоловіки не хочуть подавати дані про себе до центрів зайнятості”.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую