ye-logo.v1.2

Медійники Хмельницького вшанували пам’ять вбитого 15 років тому журналіста Георгія Гонгадзе

Суспільство 2770

«Озброюйтеся правдою», – сказали, насамперед собі, хмельницькі журналісти

16 вересня у столиці та кількох обласних центрах України відбулася акція пам'яті Георгія Гонгадзе, який зник 15 років тому, та інших, загиблих за роки незалежності, українських журналістів.

Не залишилися осторонь і медійники Хмельницького. Понад 20 учасників акції прийшли до Дошки пам’яті, яку нещодавно відкрили, щоб вшанувати пам’ять колег, які поклали життя на вівтар професії. В руках учасники тримали плакати з силуетом Георгія Гонгадзе та словами «15 років. Пам’ятаємо», а також гаслом цьогорічної акції: «Озброюйтеся правдою!».

«Зникнення Георгія Гонгадзе 15 років тому стало відліком поганої статистики. Статистики вбивств і «наїздів» на журналістів, статистики зухвалого і цинічного ставлення до журналістів. Як сказала дружина Георгія, Мирослава: Гія – це гідність журналіста», – зазначив директор муніципальної ТРК «Місто» Микола Крентовський.

Микола Леонідович закликав колег зберегти журналістську гідність не лише декларативно, але й на практиці, особливо зараз, коли ми стоїмо уже на старті виборчих перегонів. Незалежно від форми власності, якщо ми бачимо брехню, давайте не називати її правдою. Там, де бачимо цинізм і зверхність стосовно виборців і нас із вами, давайте говорити правду, незважаючи на те, що за цей цинізм хтось платить великі гроші.

«Давайте не боятися говорити «Ні! Я не писатиму того, чи іншого, бо це неправда» своїм власникам. Не боятися втратити роботу, бо це ще – не кінець життя. Кінець життя – це коли ти втратив гідність, збрехав людям, і за тобою, можливо, несвідомо пішли мільйони людей, бо повірили», – закликав редактор мультимедійної редакції газети «Є» Володимир Гординський.

Не обманювати не лише людей, а й самих себе, порадив присутнім генеральний директор «33 каналу» Ігор Мельничук. 

«Усі події, які відбуваються, мають стати уроком. Можливо, позиція наша і колег призвела до того, що відбувається в країні. Але правда, вона має бути для самого себе, вона має бути в душі», – зазначив директор телеканалу «Ексклюзив» Анатолій Вінскевич.
 

«Давайте сьогодні не будемо дивитися на когось, а спробуємо проаналізувати самих себе і зробити висновки», – закликав колег Микола Крентовський.

Хвилиною мовчання хмельницькі медійники вшанували пам’ять загиблих колег і зауважили: нехай би на цьому відлік трагічної статистики журналістських смертей зупинився.

Довідка: Загальна кількість порушень свободи слова у 2014 році становила 995 випадків, що вдвічі перевищує показники 2013 року (496 випадків), і втричі – 2012-го (324 випадки). Напади стали категорією, в якій зафіксовано найбільше порушень (286 випадків, у 2013-му – 97). Пік викрадень журналістів припав на квітень, коли в полоні побували 20 з них, усі – в Донецькій області. Загалом протягом року у полоні побували 79 журналістів, загинуло – сім. Кількість випадків цензури у 2014 році вдвічі перевищила показник 2013 року (152 проти 62 у 2013-му).
Упродовж року також сталося 63 напади на офіси редакцій, що майже у вісім (!) разів більше, ніж у 2013 році (8 випадків).
За сім місяців 2015 року ІМІ зафіксував один випадок убивства журналіста, 30 – побиття та нападів на журналістів, 39 – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 9 випадків цензури.


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую