ye-logo.v1.2

На Красилівщині підприємець незаконно користувався 36 гектарами землі, перекривши людям доступ до річки

Суспільство 1637
Незаконно орендовані землі водного фонду повернули у власність держави
Незаконно орендовані землі водного фонду повернули у власність держави. Фото: ukrainaincognita.com

Прокуратура зобов’язала орендаря повернути державі з незаконного користування землі русла річки Случ поблизу Красилова.

Розпорядженнями Красилівської райдержадміністрації фізичній особі-підприємцю було надано дозвіл на розробку та затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право на оренду 36 га земель водного фонду – частини русла річки Случ.

"Надалі цю земельну ділянку згідно з договором та додатковою угодою до нього передано підприємцю в оренду на 25 років для риборозведення, організації відпочинку населення та любительського вилову риби. Згодом орендар обмежив доступ громадян до річки, що й спричинило суспільне невдоволення", - розповідають у прес-службі обласної прокуратури.

Як встановила прокуратура, вищезазначені угоди укладені всупереч вимог законодавства. Зокрема, повноваження з надання вказаної земельної ділянки з цільовим призначенням для риборозведення належить виключно обласній державній адміністрації, передача в оренду земель водного фонду була здійснена без розроблення проекту її відведення, офіційно нормативно-грошова оцінка ділянки не проводилася та не проходила обов’язкову державну експертизу землевпорядна документація.

Відтак, прокуратура району звернулася в господарський суд області з позовом про визнання недійсними договору оренди земельної ділянки водного фонду (частини русла річки Случ) та додаткової угоди до нього. Наразі позовні вимоги судом задоволені у повному обсязі, а земельна ділянка площею 36 га орієнтовною вартістю понад 640 тисяч гривень підлягає поверненню у власність держави.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую