ye-logo.v1.2
17 Січня, 2020

Пам’ятник Леніну в Ізяславі опинився поза законом

Галина МЕЛЬНИК Суспільство 1456
Пам'ятник викреслили з держреєстру
Пам'ятник викреслили з держреєстру. Фото: kartagoroda.com.ua

Офійно монумент не визнали пам’яткою і він не перебуває під охороною держави.

Сорок пам’ятників Володимиру Леніну, в тому числі й на Хмельниччині, та один пам’ятник борцям за Радянську владу вирішили не заносити до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Про це повідомляється на сайті Міністерства культури, пише видання «Українська правда».

Відповідний наказ (№977) підписав міністр культури В’ячеслав Кириленко 26 листопада, рішення ухвалено на виконання закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", а також фахових висновків та рішень Експертної комісії з розгляду питань занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та Науково-методичної ради з питань охорони культурної спадщини Мінкультури.

"Ці об’єкти, які тепер не мають статусу пам’яток, офіційно не знаходяться під охороною держави", - йдеться в повідомленні.

Серед таких об’єктів монументального мистецтва: 40 – пам’ятники Леніну, і один пам’ятник борцям за Радянську владу на західноукраїнських землях. Ці об’єкти розташовані: у Слов’янську (Донецька обл.) – 1, у Запоріжжі – 1, у селищі Гоща (Рівненська область) – 1, у селищі Мечебилове (Харківська область) – 1, в Ізяславі (Хмельницька область) – 1, а також 36 пам’ятників у Чернігівській області.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую