ye-logo.v1.2

Як заощадити на комунальних, хмельничани дізнаються у тролейбусах і лікарнях

Суспільство 2361
Сьогодні активісти з міським головою і експертами обговорили  впровадження енергоефективної реформи у Хмельницькому
Сьогодні активісти з міським головою і експертами обговорили впровадження енергоефективної реформи у Хмельницькому. Фото: автора

Про механізми, завдяки яким Хмельницький може стати енергоефективним містом, розповіли експерти у галузі енергозбереження.

Сьогодні, 30 листопада, у Хмельницькій міській раді відбувся круглий стіл, де міський голова Олександр Симчишин з громадськими активістами обговорив перші кроки нової влади на шляху енергоефективної реформи Хмельницького. Як зазначив координатор проекту “ЕСКОМ” у Хмельницькому Степан Кушнір, метою цього проекту насамперед є налагодження комунікації між владою та громадою у сфері енергозбереження.

У Хмельницькому “ЕСКОМ” почав діяти лише 5 місяців тому. Проект фінансується Євросоюзом у чотирьох країнах Східної Європи і спрямований на створення та розвиток партнерської мережі між громадськими організаціями в сфері енергоефективності. “Проект, який ми розробили, орієнтований на об'єднанні політичних партій, громадських організацій та активістів навколо теми енергозбереження і енергоефективності. Перші кроки вже були зроблені, - розповів менеджер проекту “ЕСКОМ” у Хмельницькому Артур Кокаревич. - Напередодні виборів ми підписали з кандидатами на посаду міського голови та політичними партіями меморандум про енергоефективність Хмельницького. Три з тих політичних сил пройшли зараз у міську раду, підписав меморандум і новообраний міський голова”.

У меморандум увійшов План дій зі сталого енергетичного розвитку, який зараз на доопрацюванні у міській раді.

“Щоб хмельничани зрозуміли, наскільки важливе впровадження енергоефективної реформи, паралельно ми проводимо інформаційну кампанію. Були записані основні, зрозумілі для кожної людини тези, що треба робити, аби бути енергоефективними. Тепер плануємо домовитися з “Електротрансом”, що роздруківки і плакати з цими тезами будуть поширюватися у тролейбусах. Крім цього, з ними хмельничани зможуть ознайомитися у ЖЕКах, лікарнях, там, де є великий потік людей”, - додає Артур Кокаревич.

Під час круглого столу Олександр Симчишин наголосив, що меморандум про енергоефективність Хмельницького підписали ВО “Свобода”, “Батьківщина” та “Самопоміч”, а це більшість у міській раді. Тому, припускає міський голова, що проекти рішень про енергозбереження, матимуть велику підтримку.

Олександр Симчишин висловив сподівання, що хмельничани будуть активними у співпраці з владою по енергозбереженню.

“Важливо інформувати населення та доносити ідею того, що енергонезалежну країну ми можемо зробити лише всі разом. Адже крім глобальних заходів, є чимало елементарних речей, завдяки яким можна економити на комунальних, бути більш енергоощадними, - зазначив Олександр Симчишин. - При формуванні бюджету на 2016 рік ми обов'язково закладемо кошти на впровадження енергоощадливих заходів. Сподіваємося, що хмельничани також будуть активними і свідомими у впровадженні енергоефективності”.

Експерти розповіли механізми, за допомогою яких Хмельницький може бути більш енергоефективним.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую