ye-logo.v1.2
18 Січня, 2020

Продовжуючи бойові традиції: хмельницькі спецпризначенці відзначають 53 річницю

Галина МЕЛЬНИК Суспільство 2826

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Без пишних урочистостей, однак з нагородами та грамотами, військовослужбовці святкують створення свого підрозділу.

Сьогодні, 15 грудня, 8-й окремий полк спеціального призначення, що дислокується у Хмельницькому, відзначає 53 річницю створення. Спецпризначенці з перших днів неоголошеної війни беруть участь у бойових операціях, їх без перебільшення називають «мисливцями за терористами».

«Ми маємо велику новітню історію, яка почалась у березні минулого року. Під час виконання завдань у зоні АТО двоє військовослужбовців отримали звання Героя України – це Олександр Петраківський та Євген Зеленський, який на жаль, загинув. Дванадцять бійців віддали життя, понад 170 отримали поранення різного ступеня. Але всі, хто зараз в строю, хто воюює на Сході, пам’ятають і знають, скільки роботи було виконано нашими військовослужбовцями-розвідниками», - сказав командир 8-го окремого полку полковник Олег Нечаєв.

Бійці відзначились виконанням завдань у зоні АТО

Як він розповів, 8-й окремий полк спеціального призначення було створено 15 грудня 1962 року в Ізяславі. У радянські часи підрозділ брав участь у сотнях різноманітних навчань, бійці виконували завдання у бойових операціях на території Чехословаччини, в Афганістані. 23 липня 2004 року полк був передислокований до міста Хмельницький. У 2012 році хмельницькі спецпризначенці були названi «кращою частиною розвідки» Сухопутних військ Збройних Сил України.

«Особовим складом полку виконано дуже багато бойових завдань. Вид нашої діяльності такий, що нас на загальному фоні не дуже видно, ми не проводимо наступальних чи оборонних операцій, але повірте, наші невеликі підрозділи наносять відчутної шкоди противнику. Коли-небудь історія все опише, знімуть фільми через багато років, коли можна буде про це говорити. Я не раз ще буду повторювати, що для мене честь командувати таким колективом», - говорить Олег Нечаєв.

Полковник Олег Нечаєв: "Пишаюсь, що камандую таким колективом"

З нагоди свята бійці отримали відзнаки, грамоти та чергові військові звання. Приємним подарунком став позаплановий вихідний.

Нагадаємо, на базі військової частини спецпризначенців тривають навчання військовослужбовців інструкторами НАТО. За словами Олега Нечаєва, бойовий досвід у наших бійців американці також переймають.

Річницю відзначили під звуки оркестру

Біці отримали нагороди, відзнаки і чергові звання

У свято згадали славетне минуле полку

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую