ye-logo.v1.2
20 Червня, 2019

Декомунізовані вулиці Хмельницького назвуть на честь загиблих воїнів АТО

Галина МЕЛЬНИК Суспільство 1818

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Топонімічна комісія також працює над новими назвами, які стосуватимуться історичних осіб і подій.

У рамках декомунізації у Хмельницькому до 21 лютого мають замінити назви вулиць і провулків, які були пов’язані із радянським і комуністичним минулим. Процес затягнувся: топонімічна комісія досі не визначилась із новими назвами, а попереду ще громадське обговорення.

Усього на території міста потребують перейменування понад 150 вулиць і провулків, однак комісія вирішила в першу чергу взятися за ті, які підпадають під дію закону про декомунізацію — це близько 50. Серед них, до прикладу, вулиці Ватутіна, Ковпака, Маршала Жукова, Колгоспна, Раскової.

“Я за те, наприклад, щоб повернути вулиці Гагаріній її попередню назву — Старобульварна. А іменем Гагаріна назвати іншу. От провулок Болотний — може, там вже меліорація відбулась? - каже член топонімічної комісії Анатолій Савченко. - До питання треба підійти комплексно, і після того, як сесія проголосує, видати буклет, розмістити інформацію на сайті міської ради, щоб найменування мішли в масу. Зрозуміло, назви можуть не прижитися одразу, але через кілька років підростаюче покоління буде ходити вже цими вулицями”.

Як зауважив секретар міської ради Михайло Кривак, 150 вулиць у списку - не догма, звідти можна прибирати їх і додавати. Головне, аби були проплзиції і схвалення громадськості.

Члени комісії вирішили зібратись знову 5 січня і пропонувати назви для вулиць, які стосуватимуться історичних подій, історичних осіб та назв з прив'язкою до місцевості. Зокрема називатимуть вулиці і на честь загиблих в АТО хмельничан.

Зазначимо, що хмельничанам не варто хвилюватись: зміна назви вулиці не зобов’язує жителів змінювати реєстрацію адреси проживання, переоформлювати документи на право власності, переоформлювати призначені субсидії та не загрожує для громадян жодними фінансовими витратами.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео