ye-logo.v1.2
17 Вересня, 2019

Кому і чому варто утриматися від купання в крижаній воді на Водохреще

Олена ЩЕГЕЛЬСЬКА Суспільство 4927
Занурення у холод – це стрес для організму. І не кожному він піде на користь.
Занурення у холод – це стрес для організму. І не кожному він піде на користь.. Фото: Галини Мельник

Купатися в ополонці можуть тільки здорові люди

Кажуть, крижана вода додає сил та зберігає молодість. Особливо корисне купання на Водохреще. Однак, насправді купання у крижаній воді корисне далеко не всім і може мати негативні наслідки. Медики застерігають, що особливо небезпечною така купіль може бути для людей старшого віку, дітей та тих, хто має гострі та хронічні захворювання.
«Зимове купання — це один з методів загартовування організму. Але починати загартовувальні процедури потрібно поступово. Найкраще це робити влітку, після консультації з лікарем та за його порадами. Зазвичай, до холодної води організм привчають поступово. А зопалу кидатися у крижану воду тільки за компанію я не раджу. Спазмування судин, котре може відбутися при зануренні в ополонку, може мати непередбачувані наслідки навіть для здорових людей. Тому якщо ви вирішили скупатися на Водохреще у відкритій водоймі, спочатку проконсультуйтеся з лікарем. Адже цілющою на Водохреще вважається будь-яка освячена вода, нею можна просто вмитися або занурите хвору руку чи ногу. Не варто купатися у крижаній воді тим, хто має атеросклероз, гіпертонію, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, хвороби суглобів, ЛОР-органів, органів дихання, нирок, статевої системи. Я вже не кажу, що не можна купатися, якщо ви якраз хворієте», — каже головний лікар обласного центру здоров'я Людмила Небесна.

А ще, кажуть фахівці, треба щиро вірити, що купіль очистить душу і тіло і піде вам на користь. Якщо ж такий вчинок – просто данина моді, краще від нього відмовитися.

Купатися у Хмельницькому цього року можна буде у двох місцях. 

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую