ye-logo.v1.2

Усі замки можна відкрити,

Суспільство 7568

– впевнений хмельницький фахівець із аварійного відкриття дверей, сейфів та машин Анатолій Самчук.

Саме з ним ми поговорили про те, як жителі обласного центру стають заручниками власного житла і як їх визволяють за допомогою вправності рук.

За словами Анатолія Петровича, усе почалося з того, що взимку за якихось декілька діб до нього та його батька декілька разів зверталися знайомі з проханням потрапити до власної оселі. Хтось загубив ключ, в інших замок заїло. А потім додалися проблеми із замерзлими замками в гаражах. Що ж робити й куди звертатися в таких випадках?

Як виявилося, у обласному центрі не так вже й багато служб, готових допомогти, якщо раптом зламався замок і ви не можете ввійти у квартиру або вийти з неї. Ще менше фахівців, які готові говорити про свою роботу з пресою.

«Не те що небезпечно працювати із квартирами – просто тут доводиться покладатися на свою інтуїцію, щоб випадково не відкрити двері злодіям, – зізнається фахівець із аварійного відкривання дверей Анатолій Самчук. – Тому ми намагаємося менше працювати із квартирами, а більше з банками й офіційними організаціями, де є господарі й ти точно знаєш кому відкриваєш».

– Виходить, без документів Ви квартиру не відкриєте?

– Ну чому ж? Ми відкриємо все, якщо буде потрібно. Адже, не тільки у квартирах, але й у машинах двері зачиняються, а ключі всередині залишаються. Просто з досвіду знаємо, що з цим краще не зв'язуватися.

– Тобто, до Вас і злодії зверталися?

– Було в моїй практиці кілька таких випадків. Добре, коли є документи, й ти можеш їх перевірити…

– І як Ви їх визначаєте?

– Покладаюся на інтуїцію. Якщо людина нервує, дивиться у різні боки, починає тебе підганяти – поганий знак. Господар оселі так себе не поводить. Йому хоч годину відкривай – він буде спокійно спостерігати за процесом. А якщо людина чогось боїться, я намагаюся тягнути час. Кажу: у вас складний випадок, потрібно проконсультуватися, подзвонити колегам, а сам викликаю міліцію. Після такого дзвінка злодій одразу зникає.

– А є замки, які Ви не можете відкрити?

– Ні. Хоча більшість наших клієнтів у це вірити не хочуть. Купують дорогі новомодні замкові пристосування, які їм «впарюють» на ринках та магазинах. Розумієте, ми вже більше семи років разом із батьком та сином працюємо у цій сфері. За ці роки стикалися з силою-силенною різних замків і я запевняю: будь-який замок можна відкрити.

– Що найчастіше трапляється із замками?

– Якщо ви хочете знати про типові поломки сейфів у банках, тут багато не розкажеш, оскільки це вже з числа комерційної таємниці. Проте, найчастіше просто заїдає замок або губиться ключ. А якщо говорити про квартири, то нас викликають найчастіше до осель стареньких людей. Часто вони засинають, не чують дзвінка, а діти чи лікар до них не можуть потрапити. Хоча, звісно, були й трагічні випадки, коли наша допомога була вже непотрібна…

– І, все ж таки, Анатолію Петровичу, а чи можна від Вас почути пораду: які двері краще купувати та які встановлювати у них замки?

– Тут складно щось радити. Бувають гарні замки до дверей навіть за низькими цінами. Ті ж китайські замки можуть нормально й довго служити. Хоча, хороші двері повинні багато важити та не прогинатися, як тільки їх притиснеш коліном.

– Пане Анатолію, а де Ви взагалі, навчилися замки відкривати?

– Як ви зрозуміли у мене це спадкове. Батько був, як то кажуть, майстром на усі руки. Ось і я в дитинстві частенько розбирав та збирав старі важкі висячі замки, щоб не купувати нові. А взагалі, закінчив ПТУ за спеціальністю слюсаря. Працював на заводі, у ЖЕКу. Син у мене також пішов стежкою нашого маленького сімейного бізнесу, хоча закінчив Хмельницький політехнічний коледж. Нині отримує вищу освіту у Хмельницькому Національному університеті. Він у нас більше спеціалізується на системах сигналізації.

– А як викликати майстра, котрий займається аварійним відкриттям замків?

– Наприклад, можете зателефонувати у довідкову службу. А ще краще до фірми, яка займається встановленням дверей. Там вам обов’язково підкажуть телефон потрібного майстра. Принаймні, ми з декількома такими компаніями тісно співпрацюємо.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую