ye-logo.v1.2

Спогади відомих людей

Суспільство 2935
Фото: Ника

„Що Вам найбільше запам'яталося зі студентського життя?”

Леонід Коваленко, голова Хмельницької обласної організації Національної спілки художників України:
„Протягом навчання у Києві, в тодішньому художньо-промисловому технікумі, ми мешкали у Лаврі в, так званих, „копеечных” номерах. По 17 чоловік у кімнаті. Але це була романтика! Ми жили у святому місці й малювали все те, що нас оточувало. Відпочивали на Хрещатику, в кав'ярні „Троянда Закарпаття”, у якій продавали лише натуральну каву і вино. Туди приходили всі, від студентів до генералів. І не для того, аби напитися, ні, а для того, щоб поговорити. Після хрущовської „відлиги” – спілкування для нас було величезним благом. А ще, на Хрещатику, була кав'ярня „Мрія”. У ній я вперше скуштував справжню бразильську каву. І там, у „Мрії”, збирався чи не увесь столичний „інтернаціонал”. Музиканти сиділи просто на підлозі і грали на гітарах, а відвідувачі стояли довкола і мовчки слухали. В роки мого студентства у Києві відкрилася перша фотовиставка, яка була приурочена першому польоту американців на Місяць. Відеоролик їхньої висадки „крутили” безперервно. Аби його подивитися вистроїлася довжелезна черга. Але, не зважаючи на це, я переглянув його разів з п'ятнадцять”.

Зоя Пархомець, директор спеціалізованого комунального підприємства „Хмельницька міська ритуальна служба”:
„Студентські роки були найпрекраснішим періодом життя. Шкода, що цінувати їх починаєш лише тоді, коли вони минають. Я закінчила Хмельницьке педучилище за спеціальністю „дошкільне виховання”. Навчалася на „4” і „5”, хоча до прикладу, хімію не любила. Крім того, я завжди була дуже гордою і ніколи ні в кого не випрошувала гарних оцінок. Активно брала участь у студентських конкурсах, співала в ансамблі „Ехо”. А якось навіть стала кращим читцем віршів, за що мені подарували двотомник праць Маркса і Енгельса. Тоді я читала вірш „Мати” мого викладача Мегери. Він був дуже вимогливим. Не приведи Боже, сказати на його занятті „да” замість „так”. Добре пам'ятаю й викладачку психології – жінку-фронтовичку, яка не мала руки. Ми завжди добровільно допомагали їй по господарству. Вона була для усіх нас уособленням неабиякого героїзму. Для нас тоді кожен вчитель це було щось „святе”. Дуже багатьох уже немає у живих, але ми їх досі пам'ятаємо і часто згадуємо...”.

Олександр Драган, директор Хмельницької обласної філармонії: „Навчався у Львівській Національній музичній академії ім. М. Лисенка. Пар ніколи не прогулював, був як кажуть, „круглим” відмінником. Був головою студентського профкому. А ще два роки поспіль обіймав посаду студентського мера Львова. Найбільше мені запам'яталася інавгурація, яка відбулася у міській раді саме на День студента. Того дня міський голова вручив мені посвідчення і зробив своїм радником із питань молодіжної політики і студентської молоді”.



 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую