ye-logo.v1.2

Дитячі «страшилки»,

Суспільство 4597
Фото: Anatoliy Savchuk

або Чого найчастіше бояться діти

Кожен з нас у дитинстві чогось боявся, і цим часто користувалися наші батьки, аби хоча б трохи заспокоїти нас, непосидючих. Згадайте, як нас лякали «бабаями» та «сіренькими вовками, які вкусять за бочок», коли ми не слухалися батьків та бешкетували. Які ж нинішні страхи дітей, – про це дізнавалися кореспонденти «Проскурівського телеграфу».

Страх темряви та різних уявних монстрів
“Я боюся бабая, який ховається в шафі та виходить, коли я лягаю спати”, – каже п'ятирічний Андрійко.
Страх темряви – один з найчастіших страхів у маленьких дітей. І як би не змінювався та не вдосконалювався світ, через цей страх проходять майже усі діти, а в декого він залишається на все життя. Найбільш схильні лякатися темряви великі фантазери і обережні та недовірливі діти.
Якщо дитина боїться темряви, варто про це поговорити та пояснити, що ніякої небезпеки темрява не несе. Страх треба конкретизувати і винести назовні, адже малюк може боятися не самої темряви, а чогось, що ховається в ній.
Попросіть дитину намалювати це чудовисько, а потім розірвати малюнок на дрібні шматочки і все – немає монстра. Саме це радить дитячий психоаналітик Анна Фрейд, дочка Зігмунда Фрейда.
Ще діти можуть боятися деяких монстрів, яких побачили по телевізору. Тому варто обирати такі фільми та мультики, які відповідають віку та рекомендовані для дітей.
Не читайте своїм дітям на ніч казки, в яких є всілякі монстри на кшталт Баби Яги, Кощія Безсмертного чи сірого вовка. Варто почитати щось добре, без “страшилок”, або трохи змінити казку, випустивши з неї негативних героїв.

Страх бути покараним
“Я боюся, що мене поставлять в куток, якщо я не зроблю домашнє завдання”, – каже семирічна Оленка.
Втнувши якусь дурницю, дитина завжди боїться покарання. Тому варто пояснити їй, чого не слід робити, та не вдаватися до крайнощів. А гарні вчинки варто заохочувати, щоб дитина прагнула проявити себе якнайкраще.
Виховуючи в дітях відповідальність та пояснюючи, що гарні справи прикрашають людину, ви таким чином уникнете необхідності карати її за погані вчинки, адже їх не буде.

Страх самотності та втрати рідних
“Не хочу, щоб мої батьки вмирали, бо боюся залишитися сам”, – каже шестирічний Павлик.
Діти звикли, що біля них завжди є люди, які їх захистять – їхні батьки. Тому завжди бояться втратити їх з будь-якої причини, бо не уявляють свого життя без них. Пояснюйте дітям, що ви завжди наглядатимете за ними, будете думками поруч, навіть коли вас раптово не стане. Дитина має знати, що життя не триває вічно, але любов батьків безмежна та безсмертна, тому захистить її у будь-якій ситуації.
Якщо дитина боїться самотності, намагайтеся не залишати її вдома саму, принаймні, ненадовго. За можливості беріть дитину з собою або залишайте з кимось зі старших, щоб не почувалася покинутою та самотньою.
Взагалі, психологи одностайно радять ніколи не залякувати дитину, адже ви самі штовхаєте її в обійми страху. Навпаки, намагайтеся переконати малечу, що треба не боятися, а просто поводитися обережно у певних ситуаціях, та ніколи не панікувати. В жодному разі не смійтеся з дітей, не називайте їх боягузами. Поводьтеся з ними так, щоб вони навчилися самі перебороти тривогу і страх.

 


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую