ye-logo.v1.2

Кіборгу із Деражнянщини присвоїли звання Народного Героя України посмертно

Суспільство 2672
Військовий загинув, захищаючи донецький аеропорт
Військовий загинув, захищаючи донецький аеропорт. Фото: www.adm-km.gov.ua/

Військовий загинув, захищаючи донецький аеропорт.

Бойові побратими Івана Зубкова звернулись з поданням до Нагородної Ради з пропозицією надати їх командиру звання Народного героя. У Хмельницькій ОДА повідомляють, що за підсумками всеукраїнського голосування в Інтернеті 1 жовтня голова Нагородної Ради Георгій Тука підписав указ. Згідно із ним, Івана Зубкова нагородили орденом «Народний герой України» посмертно.

“Іван Зубков брав активну участь у революції Гідності, після чого вирушив захищати цілісність країни на Схід. Там його призначили командиром десантної роти. Військовослужбовець боровся за летовище до останнього, навіть будучи пораненим, залишився разом із своїми бійцями в новому терміналі. Ризикуючи життям, прикривав відхід підрозділу. 20 січня бойовики підірвали другий поверх терміналу. Військовий загинув під завалами”, - зазначають у прес-службі Хмельницької ОДА.

Згодом його тіло ідентифікували за допомогою тесту ДНК. У чоловіка залишилась дружина та двоє неповнолітніх дітей. Нагородження відбулось у Миргороді. Орден вручили матері загиблого бійця Антоніні Зубковій.

Івана Зубков єдиний в Україні отримав три найвищі нагороди:  Герой України, Народний герой України, а також його ім’я носить 90 окремий аеромобільний батальйон 81 окремої аеромобільної бригади 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую