ye-logo.v1.2
14 Серпня, 2020

Хмельничани отримають нові квитанції за газ, де буде вказано його калорійність

Суспільство 2878
За інформацією «Хмельницькгазу», зміни носитимуть поки що формальний характер
За інформацією «Хмельницькгазу», зміни носитимуть поки що формальний характер. Фото: автора

Зміни носитимуть поки що формальний характер.

 Мешканці Хмельниччини отримають платіжки за блакитне паливо з новою інформацією. У квитанціях за спожитий у березні газ зазначатиметься і його калорійність, тобто якість. За інформацією «Хмельницькгазу», зміни носитимуть поки що формальний характер, по кишені споживачів вони не вдарять. Однак у майбутньому українці платитимуть саме не за об’єм спожитого газу, а за його калорійність.

«Постачальники подають газ з різних джерел, тому калорійність його є різною. З 1 квітня повідомлятимемо споживачів про обсяг спожитого газу не лише в кубометрах, а також в енергетичних одиницях (кВт/год, Гкал, МДж). Такий обрахунок дасть змогу оцінити можливість використання інших енергоносіїв: електроенергії чи твердого палива», - пояснює технічний директор ПАТ «Хмельницькгаз» Олександр Лоб.

Олександр Лоб пояснив, яку інформацію вкажуть у платіжках

За його словами, у Хмельницькій області розроблено 9 маршрутів, які показують рух газу від 64 газорозподільних станцій. За кожним із маршрутів «Хмельницькгаз» оприлюднюватиме інформацію про середньозважену теплоту згоряння за розрахунковий період.

Ось так виглядатимуть квитанції

Підписатися на канал "Є" в Youtube

«Результати лабораторних досліджень, які проводяться, показують, що отриманий газ в області відповідає державному стандарту – зазвичай калорійність фіксують на рівні 8200 Ккал/м3. За даними держстандарту, калорійність природного газу, що надходить споживачам, повинна бути не меншою 7600 Ккал/м.куб», - додає Олександр Лоб.

Так рахуватимуть енергію

Спочатку споживачі отримуватимуть лише інформацію про калорійність, а згодом і сплачуватимуть за неї, а не за кубометри. Як додає комерційний директор компанії Віталій Рейда, людина так зможе прийняти рішення, чим користуватися. На сьогодні, ціни, скільки коштує ця енергія, немає розрахунків.

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте також: Абонплата за газ: скільки платитимуть мешканці Хмельниччини

Нагадаємо, згідно рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (постанова НКРЕКП №84) починає перехід до обліку газу в енергетичних одиницях. Таким чином, споживачі отримають достовірну інформацію про якість газу та зможуть зіставити ціни на різні енергоносії. Згідно досліджень проб газу в різних населених пунктах області, калорійність блакитного палива відповідає і навіть перевищує державний стандарт, однак відрізняється, до прикладу, навіть у сусідніх селах.

 

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую