ye-logo.v1.2

Вовка у відставку, абонплаті за газ – ні!

Суспільство 2848
Газовики пеконують, що абонплата потрібна. Хмельницькі депутати вважають по-іншому
Газовики пеконують, що абонплата потрібна. Хмельницькі депутати вважають по-іншому. Фото: автора

Як Хмельницька міська рада одноголосно прийняла звернення до керівників держави і, що про абонплату за газ думають самі газовики.

Депутати Хмельницької міської прийняли звернення до Президента України, Прем’єр-міністра, голови Верховної ради України, голови НКРЕКП щодо встановленої абонплати за підключення до системи газопостачання для населення. Усі 33 обранці, які були присутніми в залі, проголосували «за» запропонований текст звернення.

У ньому є три вимоги: вжити негайно заходів щодо скасування рішень, якими введено щомісячну абонентську плату за підключення до системи газопостачання; повернути до державної власності підприємства-монополісти електро-, газо- постачання; відправити у відставку голову Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Дмитра Вовка.

Говорили в раді й про те, що так невдовзі й абонплату за електрику, воду чи опалення «вигадають». А хтось жартував: «За повітря». Лунали пропозиції й «піти» шляхом міста Мукачево, де депутати вирішили повернути газові мережі громаді міста. Утім, хмельницькі обранці вирішили вивчити це питання, а вже потім приймати рішення.

Нагадаємо, 28 березня НКРЕКП затвердила щомісячну абонплату за газ з 1 квітня. Через це мешканці Хмельницької області мали б платити абонплату від 49 до 200 гривень щомісяця, незалежно від споживання блакитного палива. Утім, вже 10 квітня регулятор планує призупинити дію свого рішення. Але не скасувати.

Текст звернення Хмельницької міської ради.

У «Хмельницькгазі» ж кажуть, що абонплату необхідно встановлювати. Бо споживання газу має сезонність. Взимку його використовують більше, влітку – менше. «Коли розпочинається літній період, сходить сніг, і ми починаємо ремонтувати обладнання, у нас бракує коштів, - стверджує комерційний директор ПАТ «Хмельницькгаз» Віталій Рейда. – В разі введення абонплати, ми б ці кошти стабільно щомісяця отримували б». Та, що заважає газовикам взимку відкладати 13%, які закладені в тарифах на газ за транспортування, на банківський депозит, щоб використати ці гроші влітку, пан Рейда не сказав.

Не розуміють споживачі й іншого. У тих, у кого є лише газова плита, стоять лічильники G-2,5, а мали б бути G-1,6. Тому вони, в разі введення абонплати, будуть платити більше, бо ж лічильник не той. «Ми дійсно раніше ставили людям лічильники 2,5, а не 1,6, оскільки менших або не було, або вони були дуже дорогі, - коментує Віталій Рейда. – Але… в такому разі споживач має написати заяву і ми протягом трьох місяців за свої кошти повинні поміняти на відповідний лічильник. Якщо не зробимо це, то споживач сплачуватиме за тарифом, передбаченим за лічильником G-1,6. Зазначу, це стосується тих, у кого є лише газова плита».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую