ye-logo.v1.2

Облрада вимагає у керівництва держави скасувати абонплату за підключення до газопостачання

Суспільство 1563
Депутати вимагають скасування абонплати за газ
Депутати вимагають скасування абонплати за газ. Фото: Володимира Гординського

Депутати проголосували "за" відповідне рішення.

Сьогодні, 7 квітня, на позачерговій сесії Хмельницької обласної ради, депутати прийняли звернення до керівників держави про скасування абонплати за газ. За звернення проголосувало 53 депутати із 53 зареєстрованих.

На розгляд сесії депутатам виносилось питання “Про звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо скасування рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, про встановлення абонентської плати за підключення до системи газопостачання”.

У тексті звернення зазначено, що жителі Хмельниччини обурені рішенням про встановлення абонплати за газ. Також вказано, що виконання його є непосильним для більшості мешканців. Тому депутати обласної ради вимагають від керівники держави в межах повноважень вжити заходів, які перерахували у семи пунктах.

1.Відмінити рішення НКРЕКП від 28 березня, яким введено щомісячну абонплату за підключення до системи газопостачання.
2. Відставки голови Д. Вовка та членів комісії, які причетні до прийняття рішення.
3. Проведення нового відкритого конкурсного відбору на зайняття посад членів НКРЕКП.
4. Оприлюднити методики розрахунків та обґрунтування існуючих тарифів на послуги з газопостачання, розглянути можливість зниження ціни на газ для споживачів.
5. Запровадження диференційованого підходу в методиці проведення розрахунків.
6. Необхідності виконання НКРЕКП функцій незалежного регулятора у сфері формування тарифів на послуги з газопостачання.
7. Можливість повернення у державну або у комунальну власність об'єктів газотранспортної системи.

Перед тим, як перейти до голосування за звернення, депутати забажали заслухати пояснення представника ПАТ “Хмельницькгазу”. Обранців цікавило, що ж зумовило встановлення абонплати і чи це не чергова можливість обдурити українців.

“Нам надають кошти для роботи товариства, в частині вкладання інвестицій, щоб проводити ремонти, - пояснив технічний директор ПАТ «Хмельницькгаз» Олександр Лоб. - Виділялись кошти для проплати за газ, транспортування і розподіл. Вартість газу мінялась і чисельність споживачів зменшилась. Нам потрібно постійно обслуговувати систему газопостачання. Кошти які виділяють, надходять залежно від об'єму споживання. Відповідно зимою, коли опалювальний період, коштів надходить більше, а літом, коли потрібно проводити ремонт, їх менше. Тому держава вирішила, що для безперебійного постачання газу, нам потрібно отримувати постійну суму, яку використовуватимемо на утримання та ремонт”.

Нагадаємо, що 5 квітня подібне рішення прийняла і Хмельницька міська рада. Щоправда свої вимоги висловили лише у трьох пунктах. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую