clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Славутська міська рада вимагає повернути 600 тисяч гривень, які витратила на компенсацію пільгового проїзду

Василь Сидор каже, рішення суду - предент

Василь Сидор каже, рішення суду - предент. Фото: з архіву

Інші громади можуть наслідувати місто.

Славутська міська рада, яка виграла суд у протистоянні з Кабінетом міністрів України, готується повернути кошти, які витратила на компенсацію пільгового перевезення громадян у 2016 році. Як повідомив міський голова Василь Сидор, йдеться про близько 600 тисяч гривень.

«Був термін оскарження цього рішення, КабМін з апеляційною скаргою не звернувся. Зараз ми готуємо конкретну претензію щодо повернення коштів, які витратили у 2016 року - 600 тисяч гривень», - зазначив Василь Сидор.
За його словами, ці гроші можна було використати на ремонт школи, садочків, доріг, техніку закупити, а натомість довелося віддати державі, фінансуючи інші статті.

«Саме рішення суду показує, що Уряд, Верховна Рада грубо порушують закони України, вони уповноважують нас фінансувати ті витрати, які на себе має взяти держава. Це пов’язано з перевезеннями, освітою, ПТУ, медициною, - додає Василь Богданович. – Відповідне рішення суду є стратегічним, розповсюджується на всі міста України, ним може користуватися будь-який населений пункт».

Чи скористався хтось цим рішенням і пішов таким же шляхом, поки невідомо. За словами Василя Сидора, Уряд може виправити свою помилку і компенсувати витрати, або кожна громада готуватиме позови і вимагатиме повернення коштів.

«Ми готуємо позов про повернення коштів, наразі відповіді від Міністерства фінансів щодо цієї ситуації немає. Сподіваємося, що це питання буде врегульовано», - зауважив міський голова.

Нагадаємо, у червні минулого року Славутська міська рада звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України, в якому просила визнати протиправною бездіяльність останнього, який всупереч вимог ст.ст. 21 – 22, п. 6 ст. 116, ст. 117 Конституції України, п. 1, 2 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», п. 5, 6 ст. 102 Бюджетного кодексу України не вжив (не прийняв) жодних заходів, дій та/або рішень на розробку проекту закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» в частині надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію пільг за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

У рішенні суду від 20 січня 2017 року № 826/8975/16 йдеться про задоволення позовних вимог Славутської міської ради в повному обсязі. «…Адміністративний позов Славутської міської ради Хмельницької області задовольнити. Визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України, що полягає у невжитті заходів щодо розробки проекту закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» в частині надання субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію пільг за пільговий проїзд окремих категорій громадян», - йдеться у рішенні.

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відео
Архів новин

<<Серпень 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31