ye-logo.v1.2

Хмельницьким школам купили 350 контейнерів для сортування сміття

Суспільство 12127
Контейнери для роздільного збору сміття будуть стояти у кожній школі
Контейнери для роздільного збору сміття будуть стояти у кожній школі. Фото: автора

Учнів будуть вчити правильно збирати і сортувати відходи.

У Хмельницькому стартував проект «Сортуй заради майбутнього». Це освітній проект для шкіл, який полягає у тому, щоб запровадити роздільний збір відходів. Його ініціатором є громадська організація «Україна без сміття», яка за два роки впровадила роздільне сортування у школах Києва, Миколаїва, деяких школах Житомирської і Херсонської областей, у всіх школах Чернівців, а тепер – і у школах Хмельницького. Так, вже за кілька тижнів у всіх навчальних закладах міста з’являться 350 контейнерів для збору паперу, батарейок, кришечок і змішаної упаковки (пластик, метал і скло).

Зі слів засновниці проекту, керівника ГО «Україна без сміття» Євгенії Аратовської, зараз це дуже актуально, адже в Україні переробляється лише 4% загального сміття, решта ж (а це більше 10 мільйонів тонн щороку) – опиняється на численних сміттєзвалищах. Вихід єдиний – не купувати одноразові речі, і таким чином продукувати менше сміття, а також сортувати відходи і віддавати їх на переробку.

Не все те, що ми викидаємо, є сміттям.

«Майже 40% загального сміття, яке ми викидаємо, можна врятувати від звалищ, віддавши його на переробку. Це такі відходи як папір, пластик, скло і метали. Якщо врахувати, що органічні відходи складають теж близько 40%, то сміття, яке буде вивозитися на звалища, залишається не більше 30%, а не 96%, як зараз» – розповіла Євгенія Аратовська.

Вона також запевнила, що в Україні існує достатньо підприємств, які можуть переробляти і скло, і папір, і полімери, і металеву упаковку. Навіть зазначила, що усі вони вимушені працювати в умовах дефіциту вторсировини, а для підтримки виробничих процесів їм навіть доводиться купувати відходи у інших країнах.

Проект «Сортуй заради майбутнього» запроваджується не у всіх містах України, адже не всюди є оператори, які готові відвозити відходи на переробку. А в Хмельницькому це робитиме компанія «Рециклінг-Поділля». Її директор, Віталій Несмілий, розповів, що вони вже понад два роки займаються сортуванням сміття. Але каже, що робити це тоді, коли відходи уже змішані, немає сенсу – вторинна сировина стає непридатною для переробки: папір брудниться, скло б’ється і так далі, тож набагато ефективніше сортувати відходи одразу, ще до того, як вони потраплять у смітник.

 

Як правильно сортувати відходи, представникам хмельницьких шкіл розповіла Євгенія Аратовська.

Що цікаво, чеки, сухі серветки і паперові стаканчики для напоїв не можна викидати у контейнери для паперу: перші два не підлягають переробці, а останні взагалі відносяться до упаковки змішаного типу – «Tetra Pak», адже всередині вони покриті тонким шаром поліетилену. Також існують чіткі правила для сортування пластикових відходів – пляшки спочатку потрібно помити, а потім стиснути, щоб у контейнер їх помістилося більше.

Після того, як дітям пояснять, яке сміття у якому вигляді і куди кидати, у школах поставлять спеціальні контейнери для роздільного збору паперу, пластику, батарейок і змішаної упаковки. А коли відходів збереться достатня кількість, їх відвозитимуть на переробку.

 

Сортувати відходи не так важко, як здається. Зі слів організаторів, вже буквально за місяць це
стає звичкою і нормою.

«У цьому проекті задіяні не лише учні. Як наслідок батьки і близькі теж починають приєднуватися до сортування і допомагають дітям збирати папір в окремий пакет, – поділилася Євгенія Аратовська. – Тому я переконана, що встановлення таких контейнерів у школах сьогодні може врятувати країну від сміттєвих звалищ завтра».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую