ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Шепетівські активісти виграли грант за кращу енергоефективну ідею

Суспільство 2037
Міні-грант отримав проект «Європейської соціальної академії»
Міні-грант отримав проект «Європейської соціальної академії». Фото: автора

Їхній проект виявився кращим в Україні.

Конкурс на кращу енергоефективну ідею в рамках міжнародного проекту «CLEEN» тривав з 1 до 25 травня. Заявки від учасників приймали п’ять громадських організацій України, зокрема й «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» (ХМКР). Голова організації Степан Кушнір розповів, що за цей час вони прийняли 35 заявок (із загальних 65) і 9 з них були із Хмельницької області. Учасники пропонували різні проекти – від заміни вікон у школах до друку тролейбусу на 3D-принтері, але зі слів грантодавців, більшість з них не відповідали цілям проекту.

«У багатьох заявках пропонували замінити вікна у школах, або закутипи ноутбуки, але переміг проект "Енергоефективна реновація" з Шепетівки. Його обрали через те, що спрямований не на точкове вирішення якогось питання, а на зміну стратерії енергоефективності цілого району», – розповів голова правління «ХМКР» Степан Кушнір.

Відтак міні-грант на 1000 євро у рамках міжнародного проекту «CLEEN» дістався громадській організації «Європейська соціальна академія».

Її експерт Каріна Руда розповіла, що своїм проектом вони хочуть оновити «Районну комплексну програму енергозбереження Шепетівського району на 2012-2018 роки», яку місцева влада затвердила ще у 2011 році.

«Проект "Енергоефективна реновація" поширюється на усіх жителів Шепетівського району, а також на 31 школу, 43 бібліотеки і 52 будинки культури. Останнім часом є тенденція до зростання цін на електроенергію, а ці заклади споживають її найбільше. І для того, щоб вдосконалити "Програму енергозбереження Шепетівського району", ми хочемо об’єднати зусилля влади, бізнесу, громадськості і благодійних фондів. Спершу проведемо з ними громадські слухання, на яких також будуть присутні міжнародні експерти у галузі енергоефективності. Кожен висловить своє бачення, свої зауваження, свій досвід стосовно цієї прогами… Хочу сказати, що до нас уже зверталися дирекори різних шкіл, садочків і будинків культури, які готові розповісти, які у них виникають питання при енерговикористанні, і що потрібно змінити. Також на цих слуханнях ми організуємо робочу групу з 10 експертів, які упродовж місяця будуть працювати над удосконаленням "Програми енергозбережененя Шепетівського району на 2012-2018 роки". Далі оновлену програму мають затвердити на черговій сесії районної ради. І після того вже будемо втілювати її у життя», – розповіла експерт «Європейської соціальної академії».

Проект «Енергоефективна реновація» у Шепетівці реалізують найближчим часом.

Що конкретно зміниться у вже існуючій програмі, поки що невідомо, але Каріна Руда запевнила, що це буде не просто «заміна, одних слів на інші», а аналіз того, де найбільше використовується електроенергія, куди найбільше спрямовуються кошти, а також формування карти електроенергії Шепетівського району, щоб дійсно побачити ті проблеми, які потрібно вирішувати у першу чергу.

Ще однією ціллю міні-проекту «Енергоефективна реновація» є популяризація раціонального використання енергоносіїв серед населення. Тому більша частина грантових коштів піде на інформаційні буклети, публікації у виданнях і відеоролик, який транслюватимуть на місцевому телеканалі упродовж місяця.

Фінансування цього проекту розпочнеться 20 червня, коли переможці конкурсу і «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» підпишуть контракт. І, за його умовами, покращити програму енергозбереження Шепетівського району мають вже до кінця жовтня 2017 року.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую