ye-logo.v1.2

Хмельничанам радять: як уберегтися від кліщів і що робити при укусі

Суспільство 4078
Кліщі найбільш активні влітку, тому зараз ризики їх укусів дуже великі
Кліщі найбільш активні влітку, тому зараз ризики їх укусів дуже великі. Фото: dovidkam.com

Чим пізніше виявите зараженого кліща, тим більше вірусів потрапить в організм.

Кліщі є переносниками збудників вірусних, інфекційних і бактеріальних захворювань людей і тварин. Так звані «енцефалітні кліщі» зустрічаються в лісі, на луках і пасовищах, та в останні роки, за умов інтенсивних процесів урбанізації, перемістилися у паркові зони і сквери міст. Настало літо, і зараз їхня активність дуже зросла.
Тому щоб відпочинок хмельничан був приємним і ніщо його не затьмарило, в міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці міської ради застерігають і радять.

«Кліщі найбільш агресивні з 8:00 до 11:00 години та з 17:00 до 20:00 години, а у похмуру погоду – цілий день. Вони дуже полюбляють вологу і тепло, погано переносять сонце і засуху. Улюблені їх місця – біля берегів водойм, обабіч доріг (вище 1-1,5 м ці паразити не піднімаються). Вони уловлюють наближення людини чи тварини за 15-20 м. Сидячи на траві чи кущах, ці паразити чіпляються за одяг людини, що проходить поруч (чи тварину). Потім проникають на вільні від одягу ділянки тіла і можуть ссати кров аж до 4-6 днів. А укус цих комах ми практично не відчуваємо завдяки анестезуючій дії їх слини.

Спочатку на шкірі комаха має вигляд невеликого чорного струпа, тому це не одразу викликає занепокоєння людини. Під час укусу людини кліщі вносять у ранку разом зі своєю слиною віруси. Тому, чим пізніше людина виявить зараженого кліща, тим більше вірусів потрапить в організм, що в свою чергу може вплинути на важкість перебігу захворювання. Якщо вам вдалось своєчасно помітити на шкірі кліща, що присмоктався, радимо не відривати його відразу. Тому що ви можете відділити його черевце, а кінцівки паразита залишаться глибоко в шкірі, що може потім викликати нагноєння ранки» – кажуть в управлінні.

Поради для хмельничан: як видалити кліща?

Візьміть кільце (перстень,) з високими стінками (за типом обручки). Притисніть його щільно до шкіри так, щоб кліщ знаходився в центрі, і наповніть олією. В результаті такої обробки кліщ не зможе дихати, так як органи дихання у нього знаходяться у черевці. І він починає послаблювати хватку і може навіть самостійно звільнити вашу шкіру. Або ж ви витягнете його за допомогою пінцету (поступово розхитуючи).

Також ви можете спробувати витягнути кліща за допомогою нитки. Зробіть петлю з товстої нитки, накиньте її на кліща. Потім поступово, без різких рухів, повертаючи паразита за годинниковою стрілкою, видаліть паразита.

Після цього ретельно вимийте руки з милом, а кліща спаліть. Місце, де був кліщ змастіть 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Але якщо всі вище перераховані заходи були безуспішними, не гайте часу і зверніться до лікаря. Самого ж кліща бажано перевірити в найближчій лабораторії на інфікованість вірусом кліщового енцефаліту.

Як уникнути уникнути цих неприємностей?

Збираючись до лісу, хмельничанам радять одягтися так, щоб не залишати відкритими руки, а особливо ноги.

Одяг повинен щільно прилягати до тіла (сорочка з глухим комірцем і довгими рукавами, які закінчуються манжетами, заправлена у брюки, а брюки – у шкарпетки, взуття).

В зонах розповсюдження кліщів застосовують спеціальні проти кліщові комбінезони з міцно затягнутими манжетами на рукавах і знизу брюк, застібки типу „блискавка”, з каптуром, пришитим до комірця. Таким чином відкритим залишається тільки обличчя.

Краще, якщо одяг світлий, однотонний, щільний (тоді на ньому легко можна помітити кліща).

Через 2-3 години перебування у лісі і після виходу з нього обов’язково огляньте одяг і тіло. Особливо ті місця, де кліщі найчастіше присмоктуються: голову, тіло, груди, згини рук, ніг. В одязі перевірте всі шви, складки. Якщо з вами собака – огляньте і її. Букет лісових квітів, трав – також.

Як треба захищатися від паразитів?

Присмоктування кліщів частіше за все відбувається під час зупинок для відпочинку. Тому для стоянок у лісі потрібно вибирати сухі, добре освітлені галявини, подалі від кущів, дерев. На ділянці лісу, де буде розташований туристичний табір для відпочинку, потрібно організувати розчищення місцевості від трави, кущів. Тут також не можна створювати звалище побутових відходів, тому що це приверне до вас гризунів, які можуть занести кліщів на житлову територію. Для попередження зараження кліщовим енцефалітом не слід пити й сире козине молоко, тому що кози є носіями вірусу цього захворювання.

Хмельничанам радять бути обережними, і тоді відпочинок на природі залишить тільки приємні спогади.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую