ye-logo.v1.2

Хмельницький увійшов до 20-ки найпрозоріших міст України

Суспільство 3012
У рейтигну прозорості Хмельницький посів 14 місце
У рейтигну прозорості Хмельницький посів 14 місце. Фото: Надії Свінціцької

Загалом до рейтингового списку потрапили 7 міст з Хмельницької області.

Українське представництво антикорупційної організації «Transparency International» (далі – «ТІ Україна») провело дослідження прозорості 100 найбільших міст України. І Хмельницький у цьому рейтигну посів 14 місце, неабравши трохи більше 41 бала зі 100 можливих.

Катерина Цибенко, керівниця проекту «Розбудова прозорості в містах України», розповіла, що рейтинг Топ-міст вибудували за 91 показником у 13 сферах, зокрема у бюджетуванні, землекористуванні, кадровій політиці, закупівлях, наявності онлайн-послуг та інших. А зробили це для того, щоб «разом з децентралізацією влади, не допустити децентралізації корупції».

Відтак, у трійці лідерів виявилися Львів (59,7 б.), Кропивницький (55,96 б.) та Івано-Франківськ (54,2 б.). А в трійці аутсайдерів – Дунаївці (11,33 б.), Мирноград (9,93 б.) і Новомосковськ (8 б).

Щодо Хмельницького, то найпрозорішими сферами тут стали інформування про роботу місцевих органів влади, доступ та участь і освіта. А найменш прозорими – комунальне майно, закупівлі і житлова політика.

Хмельницький отримав 41,2 бали зі 100 можливих.

«Найбільше потрібно сфокусуватися на сфері житлової політики. Вона отримала 0,5 балів. Це означає, що інформація про сферу майже відсутня, функціонує лише карта ремонтів. Також досить непрозорою є сфера комунального майна (1,5 бали). Для продажу та оренди майна не застосовується електронний аукціон, не оприлюднено перелік комунального майна. Таку ж кількість балів отримала і сфера закупівель. Серед іншого місту потрібно розміщувати у відкритому доступі інформацію про актуальні закупівлі, а також інформацію про результати закупівель за останні 3 роки, – розповіла керівниця «Жіночого антикорупційного руху» Альона Береза. – До "сфер-переможців" теж є питання. Негативним моментом є практика міської ради не дотримуватися законодавства щодо оприлюднення проектів нормативно-правових актів, відсутнє вчасне оприлюднення вже прийнятих актів. Також немає доступу мешканців до засідань».

Попри це Альона Береза зазначила, що частину виявлених порушень можна швидко та легко виправити вже зараз. Наприклад, сферу комунального майна можна покращити за рахунок запровадження системи «ProZorro.Продажі», як це успішно робить Маріуполь.

Детальніше про зауваги і пропонови по кожному з 13 критеріїв, можна дізнитися тут.

У пілотному рейтингу 25 міст, який склали у квітні 2017 року, Хмельницький зайняв 7 місце.

Зі слів Катерини Цибенко, 14 місце у рейтингу серед 100 – це позитивний результат, бо навіть міста-лідери виявилися напівпрозорими: їхні результати не перевищують 60 балів зі 100.

«За прозорістю Хмельницький – "хорошист". Місто не має зовсім непрозорих сфер і в цілому демонструє пристойні результати. Якщо місцева влада та активісти докладуть зусиль, то Хмельницький невдовзі зможе вибитися у "відмінники" і навіть покаже результати, співставні з європейськими», – зазначила керівник проекту.

На презентації був присутній і Андрій Бондаренко, заступник міського голови Хмельницького. Він запевнив, що за рік міська рада спробує виправити до 90% цих зауважень і з 1 місця увійти в першу десятку.

Наступного року організація «ТІ Україна» знову проведе досліждення прозорості міст.

До рейтингу прозорості 100 найбільших міст України з Хмельницької області також потрапили:

  • Нетішин – 40 місце (32,41 бали);
  • Кам’янець-Подільський – 41 місце (32,38 бали) ;
  • Славута – 46 місце (31 бал) ;
  • Старокостянтинів – 71 місце (23,26 бали) ;
  • Шепетівка – 77 місце (21,96 бал);
  • Дунаївці – 98 місце (11,33 балів).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую