ye-logo.v1.2

Ми порахували: У скільки обійдеться «необов’язкова» шкільна форма для хмельничан

Суспільство 3328
Батькам треба добре "потягнутися" щоб одягнути школяра за правилами етикету.
Батькам треба добре "потягнутися" щоб одягнути школяра за правилами етикету.

Незважаючи на те, що в українських навчальних закладах шкільна форма не обов’язкова, але все ж вигляд школяра має відповідати правилам етикету.

Про це каже директор Департаменту освіти на науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля. Освітянин рекомендує батькам школярів одягати дітей не в спортивні костюми та джинси, а у строгі костюми - для хлопчиків, та у сарафани і спіднички - для дівчаток.

«Єдиного зразка для усіх не існує. Але батьки повинні пам’ятати, що учнівська форма – це обличчя не тільки самого учні, а й усієї школи», - каже Олег Іванович.

Про те, у скільки обійдуться канцтовари та рюкзак ми вже писали. Тепер порахуємо найвитратнішу частину викладень у школяра – у скільки обійдеться шкільний одяг.

Магазинний школяр більше тисячі

Екіпірувати учня не так вже і легко, адже потрібно врахувати усі аспекти - від якості виробу до її ціни. Але все по-порядку.

Ціни є на будь-який смак та гаманець. Найдорожчий одяг для школярів безумовно у магазинах та торгівельних центрах. Там, доприкладу, костюм для хлопчина на 8 років обійдеться батькам мінімум у 900 гривень. Плюс до нього потрібно купити хоча б дві сорочки на перемінку. Туфлі потягнуть з батьківського гаманця мінімум 500 гривень.

Подібна ситуація з одягом для дівчинки. Блуза – від 250 гривень, спідниця або сарафан – від 350, колготки – біля 100 гривень, а на туфлі піде мінімум 500 гривень. Ось і виходе, що в магазині одягнути школярку обійдеться мінімум у тисячу гривень.

Одягнути дівчинку і хлопчика коштує по-різному

На ринку не дешевше

В народі прийнято вважати, що ціни на ринку мають бути доступними для усіх. Проте, це не завжди так. Обійшовши не один ряд хмельницького речового ринку стає зрозуміло, що тут не зекономиш.

Щоправда тут є вибір щодо виробника. Турецькі речі, які вирізняються якістю, можуть коштувати вдвічі дорожче за наші вітчизняні. Хоча наші швачки навчилися їх уміло підробляти.

«Ось ці штани шиють у Хмельницькому. Вони коштують 200 гривень. Такі ж, турецькі – 400. Хто хоче переплачувати, той переплачує, а хто хоче економити, купує наше», – каже продавчиня речового ринку.

Отож, одягаючи школяра на ринку розраховуйте ось на такі ціни: штани та сорочка для хлопчика обійдуться в районі 250-350 гривень. Жакет дорожчий – від 350. Можна купити відразу костюм, але його ціна «кусається» - від 850 гривень. На взуття треба розраховувати мінімум 400 гривень.

Черга дівчаток. Спідниці «хмельницьких швачок» не дорогі – 180-250 гривень. Сарафани чуть дорожчі – біля 300. Блузки – від 250, а колготки – від 80 гривень.

Проходивши ринком та дізнавшись ціни стає зрозуміло, що ту ж тисячу потрібно витратити батькам на одяг для школяра. Проте скуповуватися на ринку не так комфортно, як у магазинах.

На ринку батьки купують не лише шкільну форму на щодень, але й святковий одяг, до прикладу, на 1 вересня

Економ варіант існує, але не для всіх

Не всі батьки готові витрачати необмежену суму коштів на одяг для школи. А дехто її взагалі не має. Але вихід є – магазини вживаного одягу. Там можна одягнути дитину витративши на це до ста гривень. В одному з таких магазинів обираємо одяг для школяра. Біла сорочка заважила 8 гривень, штанці – біля тридцяти. Темно-синя спідничка в складочки для дівчинки заважила на 23 гривень. Блузка ще дешевше – біля десяти. От жакети та сарафани знайти важкувато, а ось кофт для підлітків – придостатньо. Вони «потягнуть» до 50 гривень.

Тепер ви приблизно знаєте, скільки коштує одягнути дитину до школи у Хмельницькому і можете спланувати сімейний бюджет з урахуванням цих витрат.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую