ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Старокостянтинівському районі масово гине риба

Суспільство 2163
Риба гине у річці Случ Старосинявського району
Риба гине у річці Случ Старосинявського району. Фото: Держекоінспекції у Хмельницькій області

В Держекоінспекції з’ясовують причини мору.

У річці Случ масово гине риба. Те, що вона млява і малорухлива, виявили спеціалісти Держекоінспекції у понеділок, 7 серпня, під час обстеження берегової лінії дамби річки Случ водосховища села Самчики. Тоді фактів загибелі риби не зафіксували. Та вже наступного дня, 8 серпня, під час обстеження річки на території Сахновецької, Самчиквської і Лидигівської сільських рад, інспектори виявили масову загибель риби в районі мосту через річку Случ між селами Красносілка та Сахнівці та на водосховищі села Сахнівці. Не краща ситуація спостерігалась і на водосховищах сіл Губин та Самчики. У Держекоінспекції зазначили, що більшу частину мертвої риби прибило до берега вітром.

Інспертори відібрали проби води для проведення інструментально-лабораторних досліджень, однак сказати, що ж стало причиною масового мору риби, покищо не можуть. Хоча припускають: причиною могла стати нестача кисню.

«Під час обстеження були проведені вимірювання концентрації розчинного кисню у водоймах, який складає в середньому 0,5мг/см3. Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть. Інколи це явище стає масовим. Тоді говорять про так звану задуху – масову загибель риби від нестачі або відсутності кисню», – кажуть інспектори.

Вони також звертаються до всіх небайдужих, за можливості, сприяти проникненню кисню у водойми. Одним із таких можливих шляхів є аерація за допомогою моторних човнів, під час якої відбувається розприскування води в атмосфері та насичування її киснем.

Причиною загибелі риби могла стати нестача кисню у воді. Фото: Держекоінспекції у Хмельницькій області

При виявленні мору риби жителів області просять телефонувати на «гарячу лінію» Держекоінспекції у Хмельницькій області: (0382) 70-28-34.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую