ye-logo.v1.2

На навчання – на велосипеді: біля хмельницьких шкіл встановлюють велопарковки-олівці

Суспільство 6067
Велосипедні парковки єдиного дизайну встановлять біля 30 шкіл шкіл міста
Велосипедні парковки єдиного дизайну встановлять біля 30 шкіл шкіл міста. Фото: автора

На них з міського бюджету виділили 150 тисяч гривень.

Біля шкіл міста почали встановлювати нові велопарковки, і на святкову лінійку 1 вересня юні хмельничани зможуть приїхати на велосипедах. 

Нагадаємо, що таку ідею хмельницькі велоактивісти подали ще у квітні 2016 року, і трохи більше ніж за рік, у липні 2017-го, у рамках освітньої програми на них виділили 150 тисяч гривень: по 5 тисяч на кожну. Загалом у місті є 38 навчальних закладів, однак Роман Миколаїв, начальник департаменту освіти міста, запевнив у деяких школах велопарковки уже встановлені, а у початкових та спецшколах вони не потрібні.

«Велоcипедні парковки завезли вже у всі 30 шкіл міста, що були зазначені попередньо. Чи всюди їх встановили, точно сказати не можу, але працівники навчальних закладів ще мають час до першого вересня», – розповів Роман Дмитрович.

У департаменті велосипедистів-школярів не рахували, але кажуть, що у кожному навчальному закладі є щонайменше десять школярів, які їздять на уроки на велосипедах. І тепер вони не переживатимуть, де залишити двоколісний. До того ж велоактивіст Сергій Толстіхін зазначив, що ці парковки є дуже практичними, адже до них велосипеди можна буде причепити не за колесо, бо так його легко викрасти, а за раму.

До речі, саме Сергію належить ідея і дизайн шкільких велопарковок, а остаточний макет розробили архітектори Дмитро Райфшнайдер і Олена Джула-Райфшнайдер. Відтак усі велопарковки мають єдиний дизайн – у формі п’яти олівців: чорного, оранжевого, червоного, зеленого і синього кольорів.

Викладач однієї з автошкіл міста Віктор Приймак розповів сайту «Є», що встановлення велопарковок біля хмельницьких шкіл – це дуже добре, але за умови, що велосипедист не буде молодшим 14 років (8-9 клас). Бо за правилами дорожнього руху, дітлахам віком від 7 до 14 років вже не можна їздити тротуаром і ще не можна їздити по автошляхах. Залишаються придворові території, стадіони і велодоріжки. І оскільки контролювати це мають патрульні поліцейські, Роман Миколаїв також зазначив, що з початку навчального року вони будуть їздити по школах і проводити роз’яснювальні роботи серед школярів-велосипедистів. Про це департамент освіти домовився з управлінням патрульної поліції ще навесні. І якщо школярі будуть дотримуватися цих правил, ні батькам, ні викладачам переживати за юних роверистів не доведеться.

Коментарі:

САША 30.08.2017 10:23

Їх не 30, а 28 я їх розвозив по школах.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую