Гаряча тема:
- Війна
На навчання – на велосипеді: біля хмельницьких шкіл встановлюють велопарковки-олівці
На них з міського бюджету виділили 150 тисяч гривень.
Біля шкіл міста почали встановлювати нові велопарковки, і на святкову лінійку 1 вересня юні хмельничани зможуть приїхати на велосипедах.
Нагадаємо, що таку ідею хмельницькі велоактивісти подали ще у квітні 2016 року, і трохи більше ніж за рік, у липні 2017-го, у рамках освітньої програми на них виділили 150 тисяч гривень: по 5 тисяч на кожну. Загалом у місті є 38 навчальних закладів, однак Роман Миколаїв, начальник департаменту освіти міста, запевнив у деяких школах велопарковки уже встановлені, а у початкових та спецшколах вони не потрібні.
«Велоcипедні парковки завезли вже у всі 30 шкіл міста, що були зазначені попередньо. Чи всюди їх встановили, точно сказати не можу, але працівники навчальних закладів ще мають час до першого вересня», – розповів Роман Дмитрович.
У департаменті велосипедистів-школярів не рахували, але кажуть, що у кожному навчальному закладі є щонайменше десять школярів, які їздять на уроки на велосипедах. І тепер вони не переживатимуть, де залишити двоколісний. До того ж велоактивіст Сергій Толстіхін зазначив, що ці парковки є дуже практичними, адже до них велосипеди можна буде причепити не за колесо, бо так його легко викрасти, а за раму.
До речі, саме Сергію належить ідея і дизайн шкільких велопарковок, а остаточний макет розробили архітектори Дмитро Райфшнайдер і Олена Джула-Райфшнайдер. Відтак усі велопарковки мають єдиний дизайн – у формі п’яти олівців: чорного, оранжевого, червоного, зеленого і синього кольорів.
Викладач однієї з автошкіл міста Віктор Приймак розповів сайту «Є», що встановлення велопарковок біля хмельницьких шкіл – це дуже добре, але за умови, що велосипедист не буде молодшим 14 років (8-9 клас). Бо за правилами дорожнього руху, дітлахам віком від 7 до 14 років вже не можна їздити тротуаром і ще не можна їздити по автошляхах. Залишаються придворові території, стадіони і велодоріжки. І оскільки контролювати це мають патрульні поліцейські, Роман Миколаїв також зазначив, що з початку навчального року вони будуть їздити по школах і проводити роз’яснювальні роботи серед школярів-велосипедистів. Про це департамент освіти домовився з управлінням патрульної поліції ще навесні. І якщо школярі будуть дотримуватися цих правил, ні батькам, ні викладачам переживати за юних роверистів не доведеться.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами:
САША 30.08.2017 10:23
Їх не 30, а 28 я їх розвозив по школах.