ye-logo.v1.2
15 Лютого, 2019

У Хмельницькому міськрада заплатить за групи продовженого дня лише за пільговиків

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 2499 1

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Решта батьків мають платити повну вартість освітньої послуги.

Хмельницька міськрада із бюджету платить 9275 гривень на місяць за одну групу продовженого дня у школі. Серед учнів, яких фінансує місто, лише діти із малозабезпечених сімей. За решту учнів заплатять батьки. Про це повідомив сьогодні, 11 вересня, під час брифінгу директор департаменту освіти і науки Роман Миколаїв.

«Група продовженого дня (далі ГПД) — це додаткова освітня послуга, у плату за неї закладається все — від зарплати до витрат електроенергії. У всіх школах сума різна, оскільки різні педагоги надають цю послугу (йдеться про стаж роботи, наявність звання). Ще один момент, який впливає на собівартість продовженого дня, - це малокомплектність груп. Наразі, батьки ще не платять за ГПД, оскільки заяву на вступ можна написати до кінця вересня», - додає Роман Дмитрович.

За його словами, фінансування усіх абсолютно учнів із бюжету міста - нереальне. Каже, їх не можна порахувати. Одна бюджетна ГПД вартує громаді міста 9275 гривень в місяць. Таких груп у цьому навчальному році 70 (минулого року було 53), у них навчається 314 школярів. 

Із минулого тижня по школах міста фахівці департаменту проводять моніторинг. Зокрема, уже відомо, що 600 гривень за групу продовженого дня просять у СЗОШ №19, така ж сума фігурувала і у СЗОШ №8. Директор департаменту каже, що ці суми дуже великі.

 «Фінансування груп продовженого дня для всіх учнів просто не можливе. Можна порахувати всіх учнів з першого по четвертий клас, витрачати на це кошти, а бабуся, приміром, буде забирати дитину о 14.00 годині додому. Це буде неефективне використання коштів, а бюджет може отримувати колосальні збитки», - зазначив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

 

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас