ye-logo.v1.2

Біля Хмельницької АЕС ростуть фіолетові гриби

Суспільство 13157
Павутинник фіолетовий - рідкісний їстівний гриб, що зростає невеликими групами, однак частіше поодинці
Павутинник фіолетовий - рідкісний їстівний гриб, що зростає невеликими групами, однак частіше поодинці. Фото: ostrog.rayon.in.ua

Місцеві жителі називають їх павутинник, та кажуть, що вони їстівні.

Фотограф з Острога (13 км від ХАЕС) Олександр Федорчук знайшов у лісах поблизу Нетішинської електростанції фіолетовий гриб. Про його знахідку повідомляє офіційна сторінка ХАЕС у Фейсбук. Читачі почали коментувати інформацію, що ніби це вплив радіації, і що біля ХАЕС гриби посиніли.

«Цей яскраво-фіолетовий гриб є рідкісний їстівний грибом з назвою Павутинник. Він плодоносить лише при певних умовах. Його можна зустріти у всіх типах лісів, хоча гриб цей рідкісний. Його також можна знайти в сирих березняках і масивах з присутністю граба. Плодоносить павутинник фіолетовий з серпня по жовтень», - пише Вікіпедія.

Проте заступник директора державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Ярослав Главацький не радить нікому їсти таких грибів. «Ми з колегами передивилися багато інформації і не знайшли нічого про цей гриб. Я не можу сказати, що він їстивний. Зазвичай, гриби такого окрасу отруйні», - каже Ярослав Степанович.

На офіційному сайті ХАЕС повідомляється, що радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

До речі, це дев’ять місяців поточного року у Хмельницькій області був зафіксований лише один випадок отруєння грибами. П’ятирічна дівчинка отруїлася опеньками, що підлягали заморозці, повідомили в державній установі «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Читайте також: Правда і міфи про придатність до вживання грибів.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую