ye-logo.v1.2
19 Лютого, 2019

Судова реформа в дії: як збираються об'єднувати суди на Хмельниччині

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 2006
На Хмельниччині будуть укрупнювати суди
На Хмельниччині будуть укрупнювати суди. Фото: автора

В обласному центрі відбувається судовий форум.

Сьогодні, 6 листопада, у Хмельницький з'їхалися представники судової гілки влади з усієї України на форум. У рамках зустрічі обговорюють сучасний стан та потенціал судової влади, особливості впровадження реформи. Однієї із новацій, яка має бути втілена уже наступного року, є укрупнення (об'єднання) судів. Усі районні, міжрайонні, міські суди згодом замінять створені місцеві окружні суди.

“Якщо перераховувати суди області із півночі на південь, то Славуту об'єднають з Нетішином, Шепетівку з Полонним, Білогір'я з Красиловом, Хмельницький з Волочиськом, Ярмолинці з Віньківцями, Городок з Дунаївцями, Чемерівці з Кам'янцем-Подільським. Основним критерієм, за яким будемо об'єднувати — територіальна доступність до людей. Усі приміщення судів по області залишаються, судді в них будуть”, - зазначив голова Апеляційного суду хмельницької області Анатолій Марцинкевич перед початком форуму.

Як повідомила Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, наразі відбувається черговий етап судової реформи. Допоможуть її втілити новітні ІТ-технології.

“Однією зі складових оптимізації є об'єднання маленьких суддів в один, без переміщення місця розташування. У маленьких судах є можливість долучити до справи, де не можна зібрати судовий склад, суддів, які знаходяться в іншій місцевості, шляхом або передачі справи, якщо це потрібно, або відрядженням судді для розгляду. Окрім того, існує електронне правосуддя. Ми єдина країна в Європі, яка має у кожному судді відеоконференцзв'язок. Це дає можливість не їздити в певне приміщення. Можливо, наприклад, прийти в суд, і, якщо справа розглядається в іншому приміщенні, то взяти участь у засідання за допомогою Інтернету”, - розповідає Валентина Сімоненко.

За її словами, служителі Феміди обговорювали навіть те, що в майбутньому відеоконференцзв'язок можна буде проводити у приміщеннях сільських рад. Для цього будуть направити туди для перевірки особи працівника суду. Таким чином, проходитиме абсолютно нормальний розгляд справи.

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас