ye-logo.v1.2
19 Лютого, 2019

Будівництво блоків ХАЕС хочуть прокредитувати китайські компанії

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 1010
Китайські компанії хочуть прокредитувати будівництво блоків ХАЕС і пропонують власну технологію
Китайські компанії хочуть прокредитувати будівництво блоків ХАЕС і пропонують власну технологію . Фото: з аріху

«Енергоатом» отримав від китайської компанії CNNC і банку ICBC пропозицію щодо фінансування завершення будівництва блоків Хмельницької АЕС.

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» отримала від «Китайської національної ядерної корпорації» (CNNC) та «Індустріального комерційного банку Китаю» (ICBC) пропозицію з надання кредитних коштів для фінансування завершення будівництва двох енергоблоків Хмельницької АЕС.

Про це повідомляє інформаційне агентство УНІАН, посилаючись на голову компанії Юрія Недашківського.

«Представники CNNC International прибули в Україну з представниками дуже потужної фінансової установи - «Індустріального комерційного банку Китаю». Вони запропонували участь у добудові третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС за формулою «1+1». Тобто, третій блок будується за технологією ВВЕР (тип реактора, які сьогодні експлуатуються на українських АЕС), а четвертий блок добудовується за їхньою технологією HPR-1000. Вони пропонують профінансувати добудову обох реакторів на 85%», - сказав він.

За словами Недашківського, китайська сторона зацікавлена в просуванні своїх технологій в європейських країнах.
«Ми розглядаємо цей проект як один з альтернативних серед тих проектів, які вже існують», - зазначив глава «Енергоатома», нагадавши, що раніше компанія вже представила проект завершення будівництва двох блоків ХАЕС з використанням на обох блоках технології ВВЕР і отриманням кредитного фінансування під заставу експорту електроенергії до ЄС по «Енергомосту «Україна-ЄС».

Нагадаємо, експерти перевіряють безпечність російського палива на Хмельницькій АЕС.

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас