ye-logo.v1.2

Друге пришестя сакур: цього разу у Хмельницькому їх з’явилося 19

Суспільство 3319
У парку Чекмана з
У парку Чекмана з'явилося 19 сакур. Фото: автора

У центральному парку Хмельницького з'явилась алея сакур.

У 2017 році виповнюється 25 років встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією. До того ж, в Україні цей рік офіційно став роком Японії. Хмельницький став одним із 20, де відбуваються подібні заходи на честь оголошеного року Японії.

У рамках святкування посольство Японії реалізовує проект у рамках якого планують ваисадити понад 1000 сакур по всій території України. Дев’ятнадцять з них вже з'явилось  у  Хмельницькому і стали символом дружби з Японією.

Сьогодні, 7 листопада, при вході у центральний парк Хмельницького відбулось відкриття алеї сакур, які вже наступної весни прикрашатимуть місто. 10 дерев висадили при вході до парку ім. Михайла Чекмана. Решту посадили на центральній алеї парку і неподалік літньої сцени.

Міський голова каже, що це місце для висадки сакур обрали не випадково. Адже центральний парк це одна з основних відпочинкових зон для хмельничан, і як тільки на вулиці теплішає, усі йдуть у парк. За його словами тепер сюди приходитимуть ще частіше, бо як тільки на деревах починуть з’яавлятися перші квіти, тут має бути надзвичайно гарно.

 

Поки що сакури голі, але уже навесні обіцяють заквітчати.

«Я дуже сподіваюсь, що ці сакури стануть ще одним туристичним місцем, яке приваблюватиме хмельничан та гостей міста. Я дуже хочу, щоб наступного разу, коли ми тут зустрінемось, ці деревця гарно цвіли і милували наше око. До тогож, ці сакури будуть тішити любителів фотографуватись, і я дуже сподіваюсь що, у майбутньому тут можна буде зробити незвичні світлини», – зазначив міський голова, Олександр Симчишин.

Олександр Симчишин сподівається, що алея стане новою туристичною цікавинкою міста.

Сакура це – символ Японії, а її цвітіння вважається визначною подією. Ця подія асоціюється з приходом весни, пробудженням природи та початком життя.

Сакура є символом Японії.

За словами Наофумі Ікеда, другого секретаря політичного відділу посольства Японії в Україні, сакура має одне дуже важливе та позитивне значення, а саме дружба та мир.

«Я хочу щоб ці деревця стали прикладом нашої дружби, стартом нових відносин між Україною та Японією, і зокрема вашим містом. Я сподіваюсь, що кожної весни коли сакури будуть розквітати, люди будуть згадувати цю дружбу», – зазначив пан Наофумі Ікеда.

Також Наофумі розповів, що чув багато гарних відгуків про Хмельницький і радий, що відвідав його.

«Я дуже радий, що відвідав ваше місто. Я чув про нього багато гарних відгуків. Мій колега, який відвідав святкування днів Японії у Хмельницькому зазначав, що організація цього заходу у вашому місті значно відрізнялася від інших і приємно вразила його. Тому, я впевнений, що висадити тут алею сакур правильне рішення», – наголосив другий секретар політичного відділу посольства Японії в Україні пан Наофумі Ікеда.

На відкритті зібралися представники влади, хмельничани та гості міста.

Під час днів Японії у Хмельницькому, відбулися численні виставки, дегустації національних страв, майстер класи та багато іншого. Мешканці міста мали чудову нагоду ознайомитися із культурою і традиціями Японії.

В знак дружби та єднання між країнами, вихованці мистецьких шкіл міста повісили на сакури образи птахів - як символ розквіту і весни.

Діти прикрасили голі сакури власноруч зробленими символами.

Нагадаємо, у Хмельницькому у сквері імені Тараса Григоровича Шевченка вже посадили алею сакур.

У Кам’янці-Подільському також висадили 38 японських вишень.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую