ye-logo.v1.2

Де шукати додаткові надходження до бюджету – досвід Волочиської міської ОТГ

Суспільство 2350

Приховані ресурси розвитку – інвентаризація землі.

Волочиська міська громада після об’єднання змогла підвищити доходи до свогоз більшити надходження до свого бюджету із плати за оренду землі. Як саме це відбувалось розповів на форумі регіонального розвитку, очільник  громади Костянтин Черниченко. Голова радить, як тільки громада сформувалась, потрібно інвентаризувати наявні землі, особливо за межами населених пунктів.

«Можливо, колись прийде час і всі землі передадуть в комунальну власність, але поки ми прийняли рішення інвентаризувати наявні ділянки, оформити громадські пасовища за межами населених пунктів. Громада вирішила за два роки практично всі об’єкти нерухомості зареєструвати в реєстрі державних речових прав і оформити земельні ділянки, на яких вони стоять. Парки і сквери також треба внести в систему Держгеокадастру, присвоїти кадастрові номера і координати ділянок, бо ми можемо думати, що воно наше, а потім виявиться, що давно не наше», - зазначає Костянтин Черниченко

За його словами, у Волочиській громаді станом на 1 січня 2016 року було 33,7 тисячі гектарів ріллі орної, коли провели інвентаризацію виявили додатково 3,8 тисячі гектарів землі, яку розорали на пасовища, інші категорій землі, сінокошів. Таким чином, з’явились додаткові надходження до бюджету.

Костянтин Черниченко уже вдруге на посаді очільника. До створення ОТГ займав посаду міського голови райцентру Волочиськ, тепер керує громадою. Каже, що може порівняти, як працювалося до реформи децентралізації і після неї.

«В першому випадку, коли місто було районного значення, система фінансування була проста. Якщо бюджет дотаційний, то тобі додадуть грошей скільки треба, якщо самостійний - то вилучать те що вийшло поверх. Зараз, коли утворилися громади, бюджет на пряму спускають. Нам є над чим працювати, тому не можу заявляти, що ми успішно розвиваємось, але рухаємось вперед не гірше, ніж коли працювали по старій системі», - стверджує голова.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую