ye-logo.v1.2

У Хмельницькому відбудуться громадські слухання з приводу добудови енергоблоків на ХАЕС

Суспільство 2386

Вони заплановані в квітні цього року

Депутат Хмельницької міської ради від ВО «Свобода» Віталій Діденко на сесії міської ради озвучив заяву з приводу добудови на Хмельницькій атомній електростанції 3-го і 4-го енергоблоків. На думку свободівця, ситуація з добудовою енергоблоків вимагає оцінки з боку хмельничан, особливо в умовах підвищення тарифів на електроенергію.
«З 1 лютого для населення в чергове підвищили тарифи на електроенергію. При цьому нас знову садять на порохову бочку, не запитавши нашої думки. Ніхто не думає про безпеку людей, а це має бути пріоритетом для будь-якої влади. У нас на території будують такі об’єкти, а ми платимо за електроенергію аж ніяк не нижче країн, в які її експортуємо. Ініціаторів добудови цікавлять мільярдні прибутки та експортування електроенергії.
Велика кількість експертних оцінок ставлять під сумнів умови будівництва, наголошуючи на непридатності залізобетонних конструкцій. Відверто завищенні оцінки витрат. Так вартість двох енергоблоків Росія планує на рівні 5-6 млрд. доларів, тоді як будівництво з нуля під ключ таких же енергоблоків на Тяньванській АЕС у Китаї коштувало 3 млрд. доларів.Експерти стверджують також про засекречення багатьох пунктів угоди між урядами України та Росії щодо умов будівництва та кредитування. Адміністрація Януковича здає Росії українську територію, здає стратегічні галузі економіки, тому і в даному випадку не віриться в благі наміри. Мільярдні прибутки потраплятимуть до кишень олігархів російських чи українських, а людей будуть дурити та підвищувати тарифи. Ми переконанні, що готуючи таке грандіозне будівництво потрібно в перше чергу запитати людей їх думку, адже ті, хто планує мати з того мільярдні прибутки не живуть на потенційній пороховій бочці. Тому наша вимога – проведення громадських слухань з приводу добудови 3 і 4 енергоблоків на ХАЕС» - наголосив Віталій Діденко.
Міський голова Хмельницького Сергій Мельник дав протокольне доручення провести громадські слухання в квітні. За словами іще одного «свободівця» Олександра Симчишина, думку хмельничан, скоріше за все, вивчатимуть 25 квітня – у день 25-річниці Чорнобильської катастрофи.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую