ye-logo.v1.2
20 Лютого, 2019

Через бджоли в Городку перекрили дорогу

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 7257 2
Пасічники кажуть, що бджоли гинуть і в інших селах
Пасічники кажуть, що бджоли гинуть і в інших селах. Фото: gromada.org.ua

Збитки пасічників – десятки тисяч гривень.

Сьогодні зранку мешканці довколишніх сіл Городка, які віднедавна входять до об’єднаної територіальної громади, перекрили дорогу на виїзді з міста. Причина – масова загибель бджіл через обробіток полів хімікатами. Найбільше бджолосімей втратили у Великій Яромирці. Люди нарікають на агрохолдинг «Кернел», які днями приступив до обробки посівів на орендованих неподалік землях.

«В селі Велика Яромирка, яке здавна славиться пасічництвом, кілька днів тому почали гинути бджоли на очах, «сипляться» практично в усіх господарствах, - каже Володимир Петльований, пасічник, член районної спілки бджолярів. - Їх розводить тут не один десяток людей. Ми розуміємо, що це через хімікати, якими обробляють поля. Адже саме зараз спостерігається масовий виліт бджіл на збір меду. Учора виїхали з пасічниками в поле, мали бажання зустрітися з кимось з представників агрохолдингу, але нас проігнорували. Бачили, якою «хімією» обробляють поля. Тож звернулися до райпрокуратури та в поліцію району. Нам кажуть, що механізму впливу на такі компанії немає. Вихід один – судова тяганина. Тому, щоб нас почули – нині влаштували акцію протесту. Хочемо, щоб виконувався Закон України «Про бджільництво» і роботи з ядохімікатами на полях проводилися відповідно до вимог та правил.

Пасічники вимагають в агрокомпанії дотримуватися законодавства.

Голова Городоцької об’єднаної територіальної громади Василь Підлісний прийшов на акцію протесту підтримати пасічників.

«Нещодавно ми проводили зустріч аграріїв, які орендують землі на території громади та бджолярів нашого району. Якраз, цю зустріч організували на прохання пасічників, щоб про все домовитися та попередити такі випадки, - каже Василь Васильович. – Деякі агрохолдинги її проігнорували. Нині ми отримали повідомлення від пасічників, що в селах починають масово гинути бджоли. В деяких господарствах за ніч загинуло по сім десятків бджолосімей. Це втрати на десятки тисяч гривень. Треба розуміти, що це велика біда для родин, які жили з того, що займалися пасічництвом. Наразі в «Кернелі» усі звинувачення відкидають».

Протестувальники кажуть, що акція протесту – попередження. Далі вони писатимуть звернення до Президента та Верховної Ради України з проханням захистити пасічництво від знищення.

«Будемо об’єднуватися з іншими пасічниками, щоб зупиняти такі агрокомпанії. Особисто для себе нічого не вимагаємо – лише того, щоб виконувалися закони, які мають діяти на території України», - каже Володимир Петльований.

Коментарі:

Андрій 25.04.2018 17:53

ця хімія вже в усіх продуктах харчування, бджоли просто гинуть помітніше за людей... http://www.paseka.in.ua/

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас