ye-logo.v1.2
20 Березня, 2019

Відпочинок на природі: шашлик можна смажити не скрізь

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 2344

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Фахівці розповіли, де можна розводити багаття, щоб не зіпсувати собі свята та не "попасти" на штраф.

На травневі свята українці традиційно готуються до відпочинку на природі. До того ж, цього року травневих вихідних буде особливо багато – в цілому 11 днів. Отож буде достатньо часу для релаксу на природі зі смачним шашликом у веселій компанії.

Правоохоронці, рятувальники, лісники та екологи попереджають хмельничан, що розводити вогнища та смажити шашлик можна не скрізь.

«В області є дуже багато місць, пристосованих саме для відпочинку на природі. Найбільше їх зосереджено на півночі області. Майже в кожному лісництві є такі зони, де облаштовані спеціальні місця для розведення багаття, там наявні лавочки та столики. Такі зони відпочинку є і біля приватних громадських закладів харчування, які розміщені поруч з лісовими смугами, - каже головний лісничий області Павло Золотий.

Лісник додає, що кожен може вибрати собі місце для відпочинку, проте повинен дотримуватися усіх правил пожежної безпеки.

«Не обирайте місце для відпочинку та приготування шашлика біля хвойного молодняка, поблизу сухої трави та поблизу торф’яників. Перед тим, як розкласти багаття, потрібно розчистити місце від сухої трави та опалого листя. А після відпочинку обов’язково повністю загасити полум’я та прибрати сміття», - радить Павло Степанович.

У Нацполіції кажуть, що жителів обласного центру, які не будуть дотримуватися правил пожежної безпеки, будуть притягувати до адміністративної відповідальності та накладатимуть штрафи - від 340 до 1350 гривень.

До речі, пам’ятайте, що під час відпочинку на природі, вас може вкусити кліщ, адже квітень-травень - час, коли вони найбільш активні. Як запобігти укусу цієї комахи та що робити, якщо це відбулося, читайте тут.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео