ye-logo.v1.2
7 Червня, 2020

Вартість травневого шашлику за рік зросла на 28 відсотків

Суспільство 1692
Цього року травневий “шашлик” обійдеться в 445 гривень
Цього року травневий “шашлик” обійдеться в 445 гривень. Фото: Надії Свінціцької

Цього року травневий “шашлик” обійдеться в 445 гривень.

Найбільш популярним форматом проведення травневих свят є поїздки на дачу та пікніки на природі. Погода, добра компанія та смачна їжа – запорука вдалого відпочинку. Асоціація постачальників торговельних мереж порахувала як зросла вартість шашлика та іншим продуктів, без який на травневі свята ніяк не обійтися.

"Наші експерти підрахували вартість набору продуктів, необхідних для компанії з чотирьох чоловік. До нашого набору “до шашлику” увійшли 1,6 кг свинини, по 1 кг огірків і томатів, 2 л мінеральної води, чотири пляшки пива по 0,5 л, 0,75 л пляшка вина, по 0,5 кг чорного і білого хліба, а також упаковка кетчупу 500 гр. Розрахунок цін проводився на підставі даних офіційної статистики по продуктах, які підлягають державному моніторингу", - написав на своїй сторінці у Фейсбук генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Цього року травневий “шашлик” обійдеться в 445 грн. За рік він став дорожче на 28%, або на 96 грн. Найдорожчим продуктом цього списку, звичайно ж, є свинина. Вона обійдеться нам у 176 грн за 1,6 кг. За рік м'ясо подорожчало на 38%. Також доведеться розщедритися на овочі, вино і пиво. Так, зокрема огірки обійдуться нам у середньому за кілограм у 60 грн, помідори – 50 грн, пляшка вітчизняного вина ємкістю – 59,2 грн, а чотири пляшки пива – 56 грн.

Менш витратними продуктами для пікніку буде упаковка кетчупу – 15,8 грн за 0,5 кг, пляшка 2 л мінеральної води – 12,5 грн, чорний хліб – 8 грн за 0,5 кг та білий хліб – 7,5 грн за 0,5 кг.

Правда, директор асоціації каже, що на цих продуктах цілком можна заощадити. Наприклад, якщо замінити свинину на курячі крильця або гомілки, то похід на природу обійдеться значно дешевше.

Читайте також: Відпочинок на природі: шашлик можна смажити не скрізь.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую