ye-logo.v1.2

Поблизу ХАЕС є кілька поселень бобрів

Суспільство 2818

Вода, що ніколи не замерзає, та ліс довкола створюють для них комфортні умови

Про бобрів неодноразово доводилося чути від деяких працівників атомної електростанції та від місцевих рибалок. За їх словами, бобри активізують свою діяльність здебільшого у вечірню пору, тому побачити їх можуть лише ті рибалки, які приходять на вечірній кльов та залишаються до ранку, та ті працівники, які обслуговують системи гідроспоруд. 
 Як розповідають заядлі рибалки, у минулому році неподалік станції було п’ять поселень бобрів. Одне з них, найбільш заховане від чужого ока, знаходиться поблизу відвідних каналів насосної станції. У цьому місці густа рослинність, яка оточує водоймище, створює для бобрів сприятливі умови для проживання.  Здавалося б, ну чим приваблюють води біля атомної станції цих тваринок?
 Атомщики кажуть, що бобри оселилися біля ХАЕС ще тоді, коли там почали зводити греблю. Самі ж гризуни, споруджуючи свої дамби на вузьких водовідвідних каналах, завдають чимало клопоту працівникам, котрі їх обслуговують. Останнім кілька разів на рік доводиться розчищати канали від повалених бобрами дерев та сміття, яке там накопичується. Проте це не зупиняє завзятих бобрів-будівельників, і вони щоразу відновлюють зруйновані людьми невеликі боброві дамби.
 Ще одне місце, яке припало трудягам-бобрам до смаку - це територія довкола технічного водосховища в районі рибгоспу. Тут гризуни будують свої хатки на невеличкому острівці серед очерету та рогози. Розташоване воно неподалік місця виливу води з “гарячого каналу”, тому й водойма в цій місцевості не замерзає ніколи. До того ж, поблизу росте ліс, і бобри не залишаються голодними. Але й пошкоджених ними дерев не так вже й багато, отож суттєвої шкоди гризуни не завдають.
 Наступна місцина, де поселилися бобри, знаходиться на дренажному каналі обабіч дороги на ХАЕС. Велика кількість осики, що тут росте, слугує гризунам і за корм, і за будівельний матеріал. Бобри  спорудили загату заввишки у півтора метри та шириною до 2 метрів, чим спричинили підняття води у каналі та його розширення. Завдяки цьому з часом у водоймі з’явилася риба, а нетішинці почали тут рибалити.
 Неподалік каналу розташоване ще одне озеро, яке злилося з річкою Горинь. Річка змінила русло і почала текти через нього. На цій ділянці утворилося заболочення, що спричинило появу ще одного поселення бобрів. Саме тут вони найчастіше попадають у поле зору рибалок.
Водяться бобри також і на берегах річки Гнилий Ріг. Оскільки берег доволі заболочений, то свої помешкання вони зводять на вербових пеньках та у густих коріннях дерев.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую