ye-logo.v1.2

Коли в області відключать аналогове телебачення

Суспільство 2590
Перехід з аналогового на цифрове телебачення розтягнулося на декілька років
Перехід з аналогового на цифрове телебачення розтягнулося на декілька років. Фото: detector.media

На Хмельниччині, кажуть, добре покриття цифрового сигналу завдяки чотирьом ретрансляторам-передавачам.

Про перехід від аналогового до цифрового телебачення говорять досить давно. Як розповів директор Хмельницької філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Олександр Соболь, остаточний перехід повинен був відбутися ще у червні 2015 року, але цю дату постійно переносять.

18 січня 2018 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення схвалила проект Плану поетапного вимкнення аналогового телерадіомовлення, згідно з яким відключати аналогове телебачення почнуть з 1 липня 2018 року. Спочатку вимкнуть аналоговий сигнал у деяких областях, потім – на всій території країни, окрім телеканалу «UA:Перший», місцевих мовників, аналогових каналів на території проведення АТО і в деяких прикордонних районах. Це заплановано на січень 2019 року. За словами голови Нацради з телебачення і радіомовлення Юрія Артеменка, наприкінці червня аналогове телебачення вимкнуть у Києві та в Кіровоградській області, бо саме там цифрове покриття найбільше. Вже наприкінці серпня планують відключати всю Україну. Остаточне відключення аналогового сигналу в Україні має відбутися в квітні-травні 2019 року. Хмельниччина не виняток.

Яке покриття у Хмельницькій області?

Хоча цифрове телебачення в Україні діє ще з листопада 2011 року, проте й досі у багатьох населених пунктах якісного покриття немає. У Хмельницькій області досить добре покриття ефірного цифрового сигналу (близько 80%) завдяки чотирьом ретрансляторам-передавачам, встановленим у Білогір'ї (радіус мовлення 30 км), Хмельницькому (радіус мовлення 65 км), Кульчіївцях (радіус мовлення 65 км) та Полонному (радіус мовлення 45 км). Незважаючи на зручне розташування ретрансляторів, сигнал поширюється не на всю територію. У північній частині Хмельницької області деякі райони не забезпечені стійким цифровим сигналом.

Що зробити, щоб не залишитися без улюбленого серіалу?

Тим, у кого є супутникове телебачення або Інтернет-ТБ, хвилюватися не варто. А от ті телеглядачі, які ловлять телевізійний сигнал на кімнатну або виносну антену, сьогодні їх близько п’яти мільйонів, ловити сигнал через стару антену після відключення аналогового сигналу не зможуть.

Щоб не залишитись без улюбленого серіалу, потрібно купити тюнер та підключити його до телевізора за допомогою кабелю. Його вартість становить від 400 до 550 гривень. Пристрій приймає аналогову програму, розкодовує її та відтворює. У різних регіонах поки транслюється різна кількість каналів. Мінімум обіцяють 32 канали, а в деяких регіонах вже можна приймати 48 цифрових каналів. Крім того, цифровий сигнал, на відміну від аналогового, вимагає меншу потужність антени та стійкіший до перешкод, зображення на екрані чіткіше.

Надій ГЕЙЧУК.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую