ye-logo.v1.2
21 Травня, 2019

Лікарі пропонували приспати собаку, однак господарі вирішили інакше

Суспільство 1818
Буржуйка живе з вадою уже більше одинадцяти років
Буржуйка живе з вадою уже більше одинадцяти років. Фото: з архіву Олега Венгера.

Чимало хмельничан помічали собачку на інвалідному візку, яка разом зі своїм господарем бігає у парку імені Чекмана.

Звати песика Буржуйка, біг для нього – неймовірна радість, адже задні лапки тварини повністю паралізовані. «Ми з Буржуйкою майже тринадцять років разом, — розповідає Олег Венгер, власник тварини. — Вада у нього не від народження, а набута за життя. Його ще цуценям викинули поблизу нашого дачного будинку. Песик сподобався усім, доглядали його сім’єю, вигодовували. У той час бували на дачі декілька разів на тиждень, а коли не приїжджали, то з доглядом допомагали сусіди.

Пройшло більше року. Буржуйка от-от мала народити, це була її друга вагітність. На дачі тоді у нас ніхто не жив, однак я привозив їжу щодня. Пам’ятаю, що це було у листопаді, на вулиці йшов сніг. Я приїхав, а Буржуйки немає. День додому не повертається, другий, третій… У наших сусідів собака – ротвейлер, з ним Буржуйка дружила. Він ці три дні був не в собі, постійно гавкав, поривався кудись бігти. Я попросив сусіда, аби він випустив пса, а раптом... Ротвейлер побіг до автобану. Боржуйка лежала в кущах. Зрозумів, що її переїхав автомобіль.

Відвезли до ветеринарної лікарні. Лікар після огляду повідомив, що загальний стан у Буржуйки важкий, у неї травми хребта, тому запропонував приспати, адже жити звичайним життям вона уже не зможе. Можливо, і житиме, та задні лапи залишаться паралізованими. Дружина була налаштована залишити Буржуйку.

Нам сказали, що їй потрібно якомога більше плавати, це допоможе швидше відновитись. Надворі була зима, тож довелося організувати басейн в домашніх умовах. Проблема зникла з приходом літа. Буржуйка сподобала водойми поблизу з дачею. У нас там є став та річка. Плавати вона дуже любить. Власними руками зробили перший візок. Згодом купили другий, замовили за триста доларів через інтернет.

Дружина багато часу приділяла догляду за Буржуйкою, навчила її проситись у туалет, вигадала власний спосіб, як правильно облаштувати туалет. Перші два-три роки Буржуйка все ще намагалась вести себе, неначе здорова. То втече та пробіжиться дорогою, а задні лами волочить за собою, збиває о каміння. То під парканом спробує пролізти та зачепиться й роздере їх до крові. Увесь час доводилось обробляти рани. Тепер вона знає, що може завдати собі шкоди, бо ж не постійно у візку. На дачі я газон посадив, щоб могла безпечно бігати по ньому. Та й мені спокійно, знаю, що ніг не зашкодить. Загалом живе з вадою вона уже більше одинадцяти років.

Рік тому дружини не стало. Тож тепер догляд за Буржуйкою увесь на мені. Бігаємо двічі на день: зранку та ввечері. У Хмельницькому наша пробіжка розпочинається з парку імені Франка, біжимо крізь центр у парк імені Чекмана та повертаємось тим же маршрутом. Разом із перепочинком на дистанцію тратимо близько двох годин».

Андрій ЗАВЕРУХА.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео