ye-logo.v1.2

Як Меджибізьку фортецю «визнали найкращою в світі»

Суспільство 13296
Меджибізька фортеця входить до ТОП-21 замків, фортець, палаців України
Меджибізька фортеця входить до ТОП-21 замків, фортець, палаців України. Фото: 7chudes.in.ua

У «Фейсбуці» поширюють новину, схожу на фейк про черкаського школяра

«Дивіться - це Меджибізька фортеця!!! Вона визнана найкращою фортецею світу серед усіх 10500 замків і фортець світу із 2000 тисяч країн світу!!! І про це нічого не сказав ні один великий телеканал, ні одна велика газета України. Давайте підтримаємо твердиню репостами!!!», - саме такий допис вчора, 15 серпня, з’явився у «Фейсбуці» на сторінці наче мешканця Кам’янця-Подільського Романа Бузького.

Це допис почали «лайкати» та поширювати сотні користувачів. Можливо, через те, що про таку подію – визнання фортеці найкращою в світі, ні один телеканал чи газета в Україні не повідомили. Сайт «Є» вирішив розібратися, чому ж так сталося. Та… чи взагалі ця інформація відповідає дійсності.

Перше, на що звернули увагу, так це кількість замків і фортець, а також країн, які «обійшла» в рейтингу Меджибізька фортеця. Їх стільки не існує! Та й фото профілю Романа Бузького викликало певні сумніви, щодо справжності цього акаунту. Воно було опубліковане користувачем 24 червня цього року. Але було зроблено… 25 січня 2012 року. Ні в Меджибожі, ні в Кам’янці-Подільському, ні в Україні. А в Швеції!

Допис про Меджибізьку фортецю наберає обертів.

Ну, і, власне, сам текст повідомлення дуже схожий на березневий фейк про школяра з Черкас. «Цього хлопця з черкаської школи звати Олександр Лінник. Він переміг у всесвітній олімпіаді мемів у Горішніх Плавнях (100 500 учасників із 9 000 країн світу). І про нього нічого не сказав ні один великий телеканал, ні одна велика газета! Підтримаємо його репостами!». Цей пост тоді створив менеджер спецпроектів «Ain.ua» Олександр Лінник. Просто пожартував. А в підсумку… За декілька днів пост отримав понад 20 тисяч репостів. І, що цікаво, навіть після «спростування інформації» самим автором, його й досі поширюють.

Ми ж, щоб з’ясувати ситуацію з фортецею у Меджибожі, вирішили звернутися в селищну раду. Там же точно мають знати про таке визнання!

«Ця інформація не відповідає дійсності, - каже Сергій Щур, головний спеціаліст відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Меджибізької селищної ради. - Навіть по вказаній кількості країн та замків і фортець у світі. Та й написана вона, як попередні фейкові новини. Текст навіть ідентичний. Можливо, автор хотів показати, що в нас люди в соціальних мережах просто лайкають, репостять щось, навіть не задумуючись над прочитаним».

У самій фортеці також нічого не знають про таке високе визнання.

Отож, виходить, що ніхто Меджибізьку фортецю не визнав найкращою в світі. Тому, вочевидь, і жоден канал чи газета про це не повідомили. І, наостанок, наведемо слова автора фейку про черкаського школяра – переможцям всесвітньої олімпіади мемів: «Перевіряйте інформацію, не поширюйте все підряд».

Нагадаємо, у 2011 році дві фортеці з Хмельниччини – в Кам’янці-Подільському та Меджибожі, увійшли до «ТОП-21» рейтингу: «7 чудес України: замки, фортеці, палаци»

Коментарі:

Адміністратор 16.08.2018 21:24

Ви маєте докази, що Роман Бузький - це Сергій Щур. Будемо вдячні, якщо надасте нам, а не просто безпідставно звинувачуватимете нас в якомусь цирку, спланованій чи проплаченій компанії. Наша новина спрямована на те, щоб розвіяти фейк, який багато хто поширює. Дякуємо за ваш коментар.

Сашко 16.08.2018 21:20

Багато хто знає, що Роман Бузький це Сергій Щур. А для чого цей цирк тут? Це погано спланована але проплачена компанія?

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую