ye-logo.v1.2
24 Січня, 2020

На Старокостянтинівщині запрацювали дві сонячні електростанції

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 1334
Сьогодні альтернативна енергетика все більше привертає увагу потенційних інвесторів
Сьогодні альтернативна енергетика все більше привертає увагу потенційних інвесторів. Фото: mind.ua

Вартість двох проектів – майже 72 мільйона гривень.

Вчора, 26 вересня відбулося відкриття Вишнопільської та Северинської сонячних електростанцій, повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА.

«Об’єкти побудовано та введено в експлуатацію зовнішньоекономічною асоціацією «Новосвіт» (м. Вінниця). Потужність Вишнопільської сонячної електростанції становить 1850 кВт/год., вартість проекту становить 49,5 мільйонів гривень, створено п’ять нових робочих місць. Потужність Северинської сонячної електростанції становить 837 кВт/год., вартість проекту – 22 мільйона гривень, створено три робочі місця», - йдеться у повідомленні.

Додають, що сьогодні альтернативна енергетика все більше привертає увагу потенційних інвесторів. Зацікавленість викликана тим, що в Україні питання енергоефективності та енергонезалежності вийшли на перший план і в найближчій перспективі залишатимуться предметом підвищеної уваги для влади.

За останні декілька років вдалося реалізувати ряд успішних проектів із розвитку альтернативної енергетики на Старокостянтинівщині.

«ТОВ «РесурсЕкоЕнерго» побудовано малі ГЕС на річці Случ у селах Самчики та Губин, інвестовано понад 10 мільйонів гривень. У першому півріччі вищевказаними ГЕС вироблено 570 тис. кВт/год. Окрім цього налагоджена плідна співпраця із зовнішньоекономічною асоціацією «Новосвіт». Першим проектом підприємства на теренах Старокостянтинівського району стало будівництво у 2015 році сонячної електростанції потужністю 149,5 кВт/год. та мікро ГЕС у селі Коржівка. Протягом І півріччя 2018 року Коржівською сонячною та гідроелектростанцією вироблено 600 тис. кВт/год. Електроенергії», - повідомляє прес-служба.

Процес впровадження альтернативної енергетики на Старокостянтинівщині триває. Так, надано містобудівні умови та обмеження на початок будівництва сонячної електростанції потужністю 1,9 МВт у с.Писарівка. Вартість проекту становить близько 50 мільйонів гривень. Введення в експлуатацію заплановано до кінця поточного року.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую