ye-logo.v1.2
15 Лютого, 2019

У Хмельницькому відбувся вечір-спомин, присвячений Дмитру Іваху

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 637 1
Першого жовтня, виповнилося б 29 років хмельничанину Дмитру Іваху, який загинув на Сході у 2015 році
Першого жовтня, виповнилося б 29 років хмельничанину Дмитру Іваху, який загинув на Сході у 2015 році. Фото: khm.gov.ua

Першого жовтня, виповнилося б 29 років хмельничанину Дмитру Іваху, який загинув на Сході у 2015 році.

В обласному центрі відбувся вечір спогадів про Героя. Рідні, вчителі, друзі та знайомі зібралися у приміщенні філармонії, щоб згадати, яким був Дмитро за життя.

«Кожного дня ми повинні дякувати подумки загиблим за наше життя, за те, що маємо змогу святкувати, працювати, вчитися, а не ховатися від "градів", - звернувся до присутніх міський голова Олександр Симчишин. - Це все - завдяки таким людям, як Дмитро Івах, як решта героїв, які вже упродовж років зупиняють ворога на Сході. Це вже четвертий вечір пам'яті, який ми проводимо в Хмельницькому. Не маємо права забувати».

З 6 квітня 2014 року Дмитро Івах був учасником АТО. Від червня виконував обов’язки командира роти. З різними завданнями він пройшов усю зону антитерористичної операції, її найгарячіші точки - місто Слов’янськ (бої точилися поблизу гори Карачун), місто Краматорськ, селища 1033 Шахтарськ, Димитрівка, Новоазовськ, Степанівка.

  

Рідні, вчителі, друзі та знайомі зібралися у приміщенні філармонії, щоб згадати, яким був Дмитро за життя.

Завдяки своїм моральним та бойовим якостям, Дмитро Івах достроково отримав звання старшого лейтенанта. Він був вірним обов’язку та честі, безстрашним, мужнім чоловіком. Від самого початку антитерористичної операції неодноразово був поранений, але щоразу після лікування повертався в зону бойових дій на допомогу своїм бойовим товаришам, на захист України.

Загинув під час виконання службового обов’язку в найгарячішій точці - Донецькому аеропорту. 18 січня 2015 року його рота вела бій з російсько-терористичними угрупуваннями. Вояки намагалися створити "Коридор Життя", щоб вивести хлопців з Донецького аеропорту. Артилерія вже 2 дні працювала, розчищаючи район, але вояки не змогли прорвати кільце і змушені були відступити, щоб дати артилерії довести справу до кінця... Вони відступили в с. Спартак, що біля аеропорту. В боксі, де знаходилися захисники, розірвався ворожий снаряд. Старший лейтенант Дмитро Івах загинув на місці.

Указом Президента України № 270/2015 від 15.05.15 р. старший лейтенант Івах Д.А. нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно). Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно). Згідно з рішенням п’ятої сесії Хмельницької міської ради № 1 від 16 березня 2016 р. нагороджений Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» жителів міста Хмельницького (посмертно).
Рішенням Хмельницької міської ради присвоєно звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» (посмертно).

Коментарі:

Сергій Іщук 03.10.2018 11:06

Світла пам'ять Герою!!!

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас