ye-logo.v1.2

Хмельничан запрошують написати диктант національної єдності

Суспільство 1979
Хмельничани разом з усією Україною писатимуть диктант національної єдності
Хмельничани разом з усією Україною писатимуть диктант національної єдності. Фото: автора

Організатори заходу кажуть, що написати твір без помилок непросто.

9 листопада, у День української писемності та мови хмельничани разом з усією Україною писатимуть диктант національної єдності. Перевірити свої знання з української мови можна буде о 11-ій годині. Розпочнеться усе вступною частиною, а радіодиктант почнеться об 11:30.

Все що необхідно – це аркуш паперу та ручка. Слухати диктант можна через радіоприймач або електронний пристрій з виходом в Інтернет. Знайти потрібну частоту Українського радіо у вашому регіоні можна за посиланням. Стрім телеверсії також відбуватиметься на сторінках Суспільного мовника у Facebook.

Диктуватиме текст доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко. У ньому немає авторських знаків чи суперечливих орфограм. Але при тому їхня загальна кількість дуже велика, тому написати радіодиктант без помилок непросто, повідомляє Укрінформ.

«Я можу сказати, що це буде пізнавальний текст. Але я відчуваю шалену відповідальність, оскільки маю, склавши текст, догодити дитині і дорослому, чоловікам і жінкам, українськомовним і російськомовним. Тому надзвичайно важко підготувати такий текст, який принаймні не дратуватиме, а бажано, щоб він був і пізнавальний, і позитивний, і якісь функції ще, чи естетичні, чи патріотичні, чи ще якісь виконував», - сказав він.

Як зазначила кураторка акції Аліна Акуленко, основна мета диктанту: єднання навколо мови. «Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб», - сказала вона.

Усі охочі традиційно можуть надіслати роботи поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ - 1, 01001 із позначкою «Радіодиктант» (лист має бути надісланий того ж дня або 10 листопада — про це свідчитиме поштовий штемпель), засканувати або сфотографувати текст і впродовж 24 годин після закінчення акції надіслати електронною поштою на адресу rd@nrcu.gov.ua. Зображення має бути якісним, текст — написаним від руки (роботи, набрані у будь-якому текстовому редакторі, не розглядатимуться). Комісія приймає також тексти, написані шрифтом Брайля.

Текст радіодиктанту буде оприлюднено на сайті UA: Українське радіо 11 листопада, тож усі охочі зможуть перевірити свої знання.

До речі, минулого року свої радіодиктанти надіслали 28 999 учасників. Жодної помилки не зробили лише 124 учасники.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую